Tükörsima gumikkal menekült egy autós a rendőrök elől – nem sokáig

Rövid volt az üldözése, de a szabályszegési listája így is hosszú lett.

  • hvg.hu hvg.hu
Tükörsima gumikkal menekült egy autós a rendőrök elől – nem sokáig

Somogyszentpálon akarták ellenőrizni a rendőrök a településen autózó férfit, akit egy hónapja tiltottak el a vezetéstől. A férfi meg is állt, de amint a járőrautó ajtaja kinyílt, nagy gázzal elindult, behajtott egy zsákutcába, ahol – vélhetően a tükörsimára kopott gumiabroncsai miatt – elvesztette uralmát a járműve felett, és nekiütközött egy várakozó járműszerelvénynek – írja a police.hu.

police.hu
police.hu
police.hu

A vétlen autóban az egyik utas könnyebben megsérült, valamint mindkét kocsi összetört. Az egyenruhások a sofőrt elfogták és előállították a Marcali Rendőrkapitányságra. Egyfelől a tiltott járművezetés, másfelől a kocsija nem megfelelő műszaki állapota, a biztonsági öv használatának elmulasztása, a kötelező felelősségbiztosítás hiánya és a forgalomból kivont jármű használata miatt indulhat vele szemben eljárás.

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.