Az anyjához akart hazamenni, autószalonból lopott hozzá kocsit egy férfi

Nem jutott messzire, mert összetörte a járművet.

  • HVG

Egy 23 éves férfit vett őrizetbe a rendőrség Balassagyarmaton, miután egy autószalon udvaráról elkötött egy kocsit – írja az ügyészség közleménye. A fiatalember elmondása szerint csak azért vitte el a járművet, hogy hazajusson vidéken élő édesanyjához. Az eset augusztus 2-án éjjel történt: a férfi átmászott a kerítésen, beindította az egyik autót, majd a telephely elektromos kapuját erősen megrángatta, amitől az kinyílt, így gond nélkül ki tudott hajtani.

Elkötötte az autót – letartóztatták

A Balassagyarmati Járási Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta azt a 23 éves férfit, aki egy autószalonból a jogosult tudta és engedélye nélkül elvitt egy autót. A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi éjfél körül bemászott egy balassagyarmati autószalon udvarára, és elhajtott az egyik autóval.

Sokáig azonban nem jutott, ugyanis egy közeli faluban az árokba hajtott a kocsival, majd gyalog menekült tovább. Az autóban és a kapuban is kár keletkezett. A rendőrök hamar elfogták, és jármű önkényes elvétele, valamint rongálás miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

A Balassagyarmati Járásbíróság az ügyészi indítvány alapján elrendelte a férfi letartóztatását, amit ő és az ügyész tudomásul vett, de a döntés egyelőre nem végleges, mivel a védő nem volt jelen.

Hozzászólások