Annyira fontos az ügyintézők fehér blúza és inge, hogy a közigazgatási miniszter még egyszer kiadta ugyanazt a rendeletet
A szoknya vagy nadrág pedig csak sötét lehet. Ez már december 1-től hatályban volt, de most január 1-től újra elrendelték.
A szoknya vagy nadrág pedig csak sötét lehet. Ez már december 1-től hatályban volt, de most január 1-től újra elrendelték.
Miért számított az ötvenes években magánlázadásnak a rúzsos száj, a festett haj és a pirosra lakkozott köröm? Milyen volt az a darabka Nyugat, amit Zalatnay Sarolta és Koncz Zsuzsa hozott be az országba a táncdalfesztiválokon? Miként működött a seftelés a szépségiparban? És a sufnituning, aminek halálos áldozata is lett egy Népszínház utcai állami fodrászatban? Erről beszélgettünk Magyari Hajnalkával, a Trendi nő a szocializmusban című könyv szerzőjével, aki azt is elmondta, mi volt a valós ára annak, hogy két kiló krumplinak megfelelő összegért már be lehetett ülni egy arckezelésre.
Manahel al-Otaibi nőjogi aktivista annak a nőkre vonatkozó szaúdi gyámsági rendszernek az eltörlését követelte, amely férfi hozzátartozók beleegyezését követeli meg minden jelentősebb döntéshez. Otaibit mégis „terrorista bűncselekmények” címén ítélték el.
A külgazdasági és külügyminiszter több alkalommal is átírta mindazt, amit a diplomáciai divatelőírásokról gondoltunk. A kapucnis pulcsi, az Adidas-póló, a tetőtől talpig lazaság szinte már a védjegyévé vált. De mi van, ha nemcsak a lazaság, hanem a stílus felől próbáljuk értelmezni Szijjártó Péter megjelenését?
Egy törvénytervezet szerint büntetésre számíthatnak azok a kínaiak, akik a nemzetre nézve bántó módon öltözködnek.
A fenntartható divatban az az egyik legjobb dolog, hogy nem kell újabb és újabb cuccokat vásárolni, hanem a meglévőket érdemes jól használni. Jobb is, mert egy ruhát legalább 30-szor kellene viselnünk ahhoz, hogy ledolgozzuk valamennyire az ökológiai lábnyomát.
Szerintük a sztár és társasága saját döntése volt, hogy máshova mentek, ellentétben a fotók alapján elterjedt hírrel.
Pedig kőkemény diétára fogta magát, hogy egyáltalán beleférjen, ennek ellenére mégis megviselte a ruhát, hogy felvette.
A dél-koreai cég egyik weboldalán szokatlan kiírás jelent meg. Nem volt nehéz kitalálni kinek, illetve kiknek szól.
Eltűnt a játékosság, eltűntek a színek és az egyéniségek az 50-es évek szocializmusában. A divattalan korszak divatdiktátora pedig Rákosi Mátyás volt.
A zsűritagok között Giorgio Armani is ott volt.
A legkorszerűbb és világhódító technológiát képviselő kaliforniai szupercégek vezetői, menedzserei, legjobb műszaki szakemberei többnyire trikóban, farmerben jelennek meg a nyilvánosság előtt. A trend megállíthatatlan.