Az LMP kiegyezett a kormánnyal az alkotmánybírák ügyében
Az LMP segítségével megválaszthatják jövő kedden az új alkotmánybírákat és az Alkotmánybíróság új elnökét. Szinte minden jelölt a Pázmány Péter Katolikus Egyetemhez köthető.
Az LMP segítségével megválaszthatják jövő kedden az új alkotmánybírákat és az Alkotmánybíróság új elnökét. Szinte minden jelölt a Pázmány Péter Katolikus Egyetemhez köthető.
Ezért a témához nem kapcsolódó szavakkal reagál rá. Meg vagyunk védve.
Az Alkotmánybíróság alaptörvény-ellenesnek ítélte, ezért megsemmisítette azt a két kúriai határozatot, amelyek szerint politikai reklám volt az M4 csatornán, valamint a TV2-n elhangzott hirdetés, amelyben többen az október 2-ai népszavazáson való részvételükről vallanak.
Alkotmányellenesek azok a bírói döntések, amelyek elmarasztalták a hvg.hu-t és az ATV-t, amiért tudósításaikban felismerhetően mutattak meg rendőröket – mondta ki kedden az Alkotmánybíróság.
A Fővárosi Törvényszék szerint nem elég átlátható a Nemzeti Földalap pályázat-elbírálási rendszere, ezért meg kellene semmisíteni a rá vonatkozó jogszabályokat. Most az Alkotmánybíróságnak dobták a labdát, hogy semmisítse meg a vonatkozó jogszabályokat.
Az Alkotmánybíróság hétfőn kihirdetett határozatában alaptörvénybe ütközőnek minősítette és ezért megsemmisítette a büntetőeljárási törvény bűnügyi költségre vonatkozó egyik rendelkezését.
Büki Zoltánék vasárnap szerettek volna a miniszterelnök XII. kerületi házánál tüntetni a kvótanépszavazás ellen, de a szomszédok jogaira való hivatkozással a rendőrség letiltotta a demonstrációt.
A módosításra az Alkotmánybíróság az év végéig adott időt, de nem kérdés, hogy az irány a demonstrációszabályok szigorítása lesz.
Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: Tarsoly Csaba már a Quaestor-per első napján kiakadt; az alkotmánybírák hoztak egy érthetetlen döntést; elkezdtünk készülni Rióra és félni tőle; a Városligetben rombolnak és védenek; megtudtuk, a magyarok annyira már nem szeretik a focistákat, hogy vásároljanak is csak azért, mert ők javasolják.
Félő, hogy a rendőrség ezentúl bármilyen indokkal betilthat egy demonstrációt, miután az Alkotmánybíróság az Orbán háza előtti tüntetés tiltását jóváhagyva azt javasolta, hogy a törvényhozás hangolja össze a magánszférához és a gyülekezéshez való jogot. Az Ab-döntésnek a kormány örül, Orbán Viktor egykori kancelláriaminisztere viszont markáns különvéleményt írt.
Máris új gyülekezési törvényt ír a kormány. Pintér Sándor belügyminiszter szerint olyat, hogy a demonstrálók is elégedettek legyenek, és a rendőrség is fent tudja tartani a közrendet.
Az Alkotmánybíróság kimondta, hogy rendezni kellene a miniszterelnök háza körüli tüntetések kérdését, mert a gyülekezési jog más alapjogokkal ütközik, és ez alkotmányellenes. A devizahitelesek oda szervezett tüntetését viszont jogosan tiltották be.
A rendőrség, majd a bíróság is a tervezett demonstráció-sorozat egyes helyszínein "megtiltotta" a tüntetést, így többek között a Markó utcában a Kúria épülete előtt, illetve a Cinege utcában a miniszterelnök otthonánál. A határozatok indoklásában hivatkoztak arra, hogy a rendezvény megtartása a Kúriánál a bíróság zavartalan működését súlyosan veszélyeztetné, a Cinege utcában pedig mások jogainak és szabadságának sérelmével járna.
Szanyi Tibor az Alkotmánybírósághoz fordult, mert szerinte a Kúria rosszul döntött a kormány kvótanépszavazása ügyében.
Egy dolog következik az Ab árulásából: bojkottálni kell a kvótanépszavazást.
Ezt Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár mondta egy keddi sajtótájékoztatón. A MNO korábban azt írta, hogy Orbán Viktor és Rogán Antal is hallható a nyomozók által elfoglalt felvételeken. A sajtótájékoztató aprópója az Alkotmánybíróság keddi döntése volt, amelyben mind a négy, a menekültkvóták bevezetése elleni népszavazásról szóló indítványt elutasította a testület.
Júliustól az eddigi egy helyett már csak kétévente kell ellenőriztetni a kéményéket, és ez a Kéményseprők Országos Szakszervezete szerint sérti az állampolgárok egészséges, biztonságos élethez való jogát.
Először az EU történetében Lengyelország ellen indult el a jogállamisági mechanizmus az alkotmánybíróságra vonatkozó szabályok megváltoztatása miatt. Lengyelország közölte, "saját megoldást" fognak előterjeszteni.
Miközben egy 1999-es törvény legalizálta a prostitúciót, a többi jogszabály olyan környezetet teremt a szexmunkások számára, hogy munkájukat mégis csak illegális, veszélyes körülmények között végezhetik, különös tekintettel a munkavégzés helyszínére. A prostituáltak érdekképviselete Székely Lászlóhoz fordult.