Felbolydul vasárnap Budapest közlekedése
Forgalomkorlátozásokra kell számítani vasárnap Budapesten a nándorfehérvári diadal emléknapjának eseményei miatt, több BKV-járat menetrendje is módosul - közölte a Budapesti Közlekedési Központ pénteken.
Forgalomkorlátozásokra kell számítani vasárnap Budapesten a nándorfehérvári diadal emléknapjának eseményei miatt, több BKV-járat menetrendje is módosul - közölte a Budapesti Közlekedési Központ pénteken.
Nincs meg a budapesti dugódíj bevezetésének teljes körű feltételrendszere, ezek hiányában viszont indokolatlan lépés lenne a beszedése - mondta Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatója pénteken a Gazdasági Rádió Mozgásban című műsorában.
Ismét kábelt loptak el ismeretlenek a BKV hálózatáról – közölte a Budapesti Közlekedési Központ. Ezúttal a 61-es villamos vonaláról vittek el körülbelül 240 méter betáplálási kábelt.
A budapesti közösségi közlekedés középtávú finanszírozásáról, a városüzemeltetési struktúra átalakításáról, illetve a BKV járműállományáról tájékoztatta egyebek mellett Tarlós István főpolgármester a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Bizottság (EB) delegációját csütörtökön a Főpolgármesteri Hivatalban.
Forgalomkorlátozásra kell számítani a budai alsó rakparton a hónap végéig gázvezeték-építés miatt - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán az MTI-vel.
Elhárították a műszaki hibát a szentendrei HÉV vonalán, így hétfőn 20 órától ismét az eredeti menetrend szerint, már a két végállomás között járnak a szerelvények. A pálya egy részét felújították, de a vágányzár a tervezettnél egy nappal tovább tartott a biztosítóberendezés meghibásodása miatt.
Negyedmillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a BKV Zrt. vezérigazgatója az 51-es villamos vezetőjének súlyos bántalmazása ügyében - közölte a két társaság az MTI-vel.
Szombaton délután öt órakor két férfi bántalmazta az 51-es villamos vezetőjét a jármű Mester utcai (Ferenc körút) végállomásán. Az ismeretlen támadók elmenekültek, a jűrművezetőt a mentő kórházba szállította - közölte a BKV. A BKV és a BKK vezérei negyedmillió forintot ajánlanak fel a nyomravezetőnek.
Szolgálatteljesítése közben bántalmazott a 173E busz egyik utasa egy BKV-ellenőrt a Bosnyák téren, a bántalmazó ellen a rendőrség intézkedett.
A BPmenetrend a legelterjedtebb menetrendprogram okostelefonra, mely a BKK adataiból összeállított menetrendekkel segít eligazodni a fővárosi tömegközlekedésben. Az ingyenes alkalmazás fejlesztőivel a plastik.hu készített riportot.
Vasárnaptól az éjszakai buszok többségére is kiterjeszti az elsőajtós felszállási rendszert a Budapesti Közlekedési Központ (BKK). A járatokra így csak az első ajtónál, jegy érvényesítésével vagy bérlet felmutatásával lehet felszállni.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vizsgálja, miként lehet hosszabb lejáróhídra cserélni a jelenlegit a BKV menetrend szerinti hajóinak Haller utcai kikötőjénél, olyanra, amely alacsony vízállás mellett is kellő biztonságot jelent.
Bár hamar népszerűvé vált a BKV nyári hajójárata az utazók körében, úgy tűnik, a Haller utcai megállót feleslegesen építették meg, mivel a BKV – hivatalosan az alacsony vízállás miatt – bezárta az állomást - számol be róla a Népszava.
Új alvállalkozóval folytatja a Futár (Forgalomirányítási és utastájékoztatási rendszer) projektet a Budapest Közlekedési Központ (BKK), így a 2013 nyári bevezetést is tartani tudják a csúszások ellenére.
A Duna alacsony vízállása miatt a hajójáratok utasbiztonsági okokból nem érintik a Haller utcai kikötőt - olvasható a BKK közleményében.
A BKK és a BKV három forgalmas fővárosi csomópontban és három hajón oszt vizet a kánikula ideje alatt. A nagy meleg miatt a vágányokat is hűtik.
Július 10-én nyílt napot tart a BKK és az Alstom: az utasok kívül-belül megtekinthetik a kettes metró új kocsiját. Az első szerelvény szeptember elejétől szállít majd utasokat, a vonalra összesen 22 szerelvény érkezik fokozatosan év végéig.
Egységes, égkék színt kapnak a BKV buszai, hogy egyértelműen azonosíthatók legyenek. A Budapesti Közlekedési Központnál azt állítják, hogy az átszínezés nem jár extra költséggel.
A rendkívüli utasforgalomra való tekintettel a BKK vezérigazgatója elrendelte, hogy a D12-es jelzésű hajójárat ne csak a csúcsidőszakban, a reggeli és a késő délutáni órákban, hanem egész nap közlekedjen. Így a Dunán a hajók az eredetileg tervezett órás követés helyett jelenleg sűrűbben, 30-40 percenként közlekednek.
Kedd hajnalban megnyitja a Budafoki út vasárnap kora este óta zárva lévő szakaszát a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), miután sikerült helyreállítani a burkolat hibáit – közölte keddre virradó éjjel a BKK az MTI-vel.