Aljakszandr Lukasenka szerint itt az ideje, hogy az oroszok és az ukránok leüljenek tárgyalni
A fehérorosz elnök szerint véget kell vetni a háborúnak.
A fehérorosz elnök szerint véget kell vetni a háborúnak.
Rico Krieger néhány napja sírva könyörgött a posztszovjet ország állami tévéjében a német kancellárnak, hogy mentse meg az életét.
A Szovjetunió 1991-es szétesése után Belarusz lehetett volna az egyik sikeres, önálló útra lépő utódállam. Mostanra orosz gyarmati sorba süllyedt, amiért a 30 éve tartó hatalmához mindenáron ragaszkodó Aljakszandr Lukasenka államfőt terheli a legnagyobb felelősség.
„Minél kevesebb szankció, minél több együttműködés.”
Fehéroroszországban a hidegháború idejéből származó szovjet nukleáris raktárakban olyan egyedülálló biztonsági fejlesztések történtek, amelyek kizárólag az orosz atomtöltetek telephelyeire jellemzők – állítja a The New York Times.
Mostanában nagy az illegális forgalom a lengyel–belarusz határon, nemrég egy Lengyelországban büntetőeljárás alá vont bíró szökött át Belaruszba, és kért menedékjogot Lukasenkáéktól.
Politikai menedékjogot kért Putyin legközelebbi szövetségesétől.
A döntés értelmében az is bűncselekményt követ el, aki olvassa vagy megosztja a DW Belarus cikkeit.
Az idegenkezűséget kizárta a rendőrség, de az ügyben a gyilkossági csoport nyomoz tovább.
A hivatalos adatok szerint a belarusz szavazók 87 százaléka támogatta a vasárnapi parlamenti választáson az Aljakszandr Lukasenka államfő mögött álló politikai erőket. Nem tudni, hogyan jött ki ez az arány, hiszen ellenzéki párt nem indulhatott.
A belarusz elnök gratulált Sulyok Tamásnak államfővé választása alkalmából.
A választások elcsalása miatt 2020 októberében kezdődtek Fehéroroszországban az utcai tiltakozások, amelyet egy évvel később sikerült csak orosz beavatkozással elfojtani. Ezt követően politikai letartóztatások indultak. Azóta öt politikai fogoly vesztette életét börtönben, kedden íIhar Lednik, civil aktivista.
Húszezer gyermeket rabolt el a szüleiktől, illetve árvaházakból, s küldött átnevelőtáborokba az Ukrajnát megtámadó Oroszország. A nyolc éve elfoglalt területekről oroszosítottak közül pedig akadnak, akik most egykori hazájuk ellen harcolnak.
Jogvédők szerint több mint 1400 politikai fogoly van Fehéroroszországban.
Első EU-s tagállamként 2020 óta, Magyarországnak új nagykövete van Belaruszban.
Nem jelentenek komoly veszélyt – közölte Andrij Demcsenko, az ukrán határőrség szóvivője.
Összeáll-e vajon a Minszktől Phenjanig tartó diktátor triumvirátus?