Feljelentést tett a Jobbik a CÖF támogatása miatt
A Jobbik feljelentést tett amiatt, hogy a Civil Összefogás Fórum (CÖF) 508 millió forint támogatást kapott tavaly a Magyar Villamos Művektől (MVM).
A Jobbik feljelentést tett amiatt, hogy a Civil Összefogás Fórum (CÖF) 508 millió forint támogatást kapott tavaly a Magyar Villamos Művektől (MVM).
Elismerte Lázár János, hogy közpénzt kapott a CÖF-CÖKA az MVM Magyar Villamos Művek Zrt.-től.
A CÖF-nek adott félmilliárdos támogatás verhetetlen, de nagy pénzeket kapott az MVM-től a veszprémi kézilabda, Demjén Ferenc, és több, a kormányhoz közeli alapítvány is.
Tegyük fel, hogy előáll az abszurd helyzet, amikor a kormány megkérdezi: ön mennyi pénzt áldozna adóforintjaiból a csodálatos és megismételhetetlen CÖF támogatására? Mutatunk pár variánst, szavazzon!
Hiába állami tulajdonú az MVM, a minisztérium szerint nem számít közpénznek az az 508 millió forint, amit a Civil Összefogás Közhasznú Alapítványnak adtak.
Továbbra sincs válasz arra az egyszerű kérdésre, hogy mire kapott tavaly félmilliárd forintot a kormánypárti CÖF-CÖKA az állami energiacégtől. Arra már sok magyarázatuk lenne, miért hitványság feltenni a kérdést.
Miközben a kormánykritikus civileket pármilliós külföldi támogatásért már megbélyegeznék Orbánék, a kormánnyal összhangban mozgó CÖF százmilliókat kapott az állami energiacégtől - írja a HVG hetilap.
A Kárpát-medence egyik legerősebb civil szervezetének mondja magát a Civil Összefogás Fórum, de az 1 százalékos adófelajánlások statisztikája szerint az Átlátszó.hu mögött álló alapítvány, valamint a TASZ és a Magyar Helsinki Bizottság erősebb nála. Vagyis épp azok a szervezetek, amelyeket a CÖF – és a kormány – rendszeresen támad, és amelyek a sokat bírált civilellenes törvénytervezet fő célpontjai.
A szervezet elnöke szerint még erősebb garanciákra lenne szükség, hogy a gyakorlatban jelentkező politikai szemléletű és indíttatású nem kormányzati szervezetek cselekvéseit ellenőrizni lehessen.
Mi lehet, így műfajilag nézve, a "véleménynyilvánító sajtótájékoztató"?
Nem spórol a dicsérő szavakkal a békemeneteket is szervező Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) a kormány nyugdíjelemésével és év végi 10 ezer forintos utalványosztásával kapcsolatban. De szerintük ezek a lépések "tesztfelmérésnek" tekinthetők, és azt kérik, 2018-ban legyen elkülönített nyugdíjkiegészítés és akár nemzeti konzultáció is erről a javaslatukról.
A CÖF-CÖKA szerint azzal, hogy kilátogatott a Keleti pályaudvarra és a II. János Pál pápa térre és segített a menekültekkel foglalkozó szervezeteknek, a volt államfő szembement a kormányzat törekvéseivel, amelynek célja, hogy a menekültáradat ne okozzon szükségtelenül nagy kárt Magyarországnak. Olyat is írtak, hogy Sólyom Lászlónak szelektív az érzékenysége.
A kormányhívű civilek, vagyis a CÖF szerint az idegen országok zsoldjában lévő civil szervezeteknek nem is szabadna kiadni a közérdekű adatokat.
A CÖF-CÖKA is kiakadt azon, hogy Gyurcsány cége, az Altus kapott megbízást az Európai Bizottságtól a magyarországi uniós finanszírozású fejlesztésekkel összefüggésben. Kíváncsiak arra, kik bírálták el az Altus pályázatát, de követelik a beadott pályázatok bemutatását, valamint az értékeléssel összefüggő összes adat közzétételét is Brüsszeltől, és ezért levelet is írtak Jean-Claude Junckernek.
A közelgő időközi választás alkalmából a Fidesz feltétlen híveiből álló civilek csoportja (CÖF-CÖKA), "civilitikai" fórumba torkolló, egészen aprócska békemenettel ajándékozta meg Sümeg népét. Ima, gyurcsányozás, keményen dolgozó magyar emberek, jó kormány, jó irány, alaptalan Fidesz-gyűlölet. Bayer Zsolt szerint még a legelkötelezettebb Fidesz-szavazók is elbizonytalanodtak.