Közpénzzel tömte ki a kormányközeli médiumokat az MVM
Közreadta, mennyit költött saját maga reklámozására az MVM Magyar Villamosművek Zrt. 2016 eleje óta.
Közreadta, mennyit költött saját maga reklámozására az MVM Magyar Villamosművek Zrt. 2016 eleje óta.
Ahol félmilliárdot el lehet dugni a cipősszekrénybe, ott hamar szemet vetnek rá azok, akik hozzáférnek. Nem az ő zsebükben akarok én turkálni, dehogy. Pont a sajátomban turkálok, ugyanis onnan kerül a pénzem az övékbe.
A Jobbik feljelentést tett amiatt, hogy a Civil Összefogás Fórum (CÖF) 508 millió forint támogatást kapott tavaly a Magyar Villamos Művektől (MVM).
Elismerte Lázár János, hogy közpénzt kapott a CÖF-CÖKA az MVM Magyar Villamos Művek Zrt.-től.
A CÖF-nek adott félmilliárdos támogatás verhetetlen, de nagy pénzeket kapott az MVM-től a veszprémi kézilabda, Demjén Ferenc, és több, a kormányhoz közeli alapítvány is.
Tegyük fel, hogy előáll az abszurd helyzet, amikor a kormány megkérdezi: ön mennyi pénzt áldozna adóforintjaiból a csodálatos és megismételhetetlen CÖF támogatására? Mutatunk pár variánst, szavazzon!
Hiába állami tulajdonú az MVM, a minisztérium szerint nem számít közpénznek az az 508 millió forint, amit a Civil Összefogás Közhasznú Alapítványnak adtak.
Jelentősen megdobta az MVM támogatása a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány büdzséjét. Ennyit át lehet látni, különben a transzparencia nagyfokú hiánya is jellemzi a kormánnyal menetelők gazdálkodását. A CÖF végül előállt egy magyarázattal, mire költik az állami tulajdonban lévő vállalattól kapott félmilliárd forintot.
Továbbra sincs válasz arra az egyszerű kérdésre, hogy mire kapott tavaly félmilliárd forintot a kormánypárti CÖF-CÖKA az állami energiacégtől. Arra már sok magyarázatuk lenne, miért hitványság feltenni a kérdést.
Miközben a kormánykritikus civileket pármilliós külföldi támogatásért már megbélyegeznék Orbánék, a kormánnyal összhangban mozgó CÖF százmilliókat kapott az állami energiacégtől - írja a HVG hetilap.
A Kárpát-medence egyik legerősebb civil szervezetének mondja magát a Civil Összefogás Fórum, de az 1 százalékos adófelajánlások statisztikája szerint az Átlátszó.hu mögött álló alapítvány, valamint a TASZ és a Magyar Helsinki Bizottság erősebb nála. Vagyis épp azok a szervezetek, amelyeket a CÖF – és a kormány – rendszeresen támad, és amelyek a sokat bírált civilellenes törvénytervezet fő célpontjai.
A szervezet elnöke szerint még erősebb garanciákra lenne szükség, hogy a gyakorlatban jelentkező politikai szemléletű és indíttatású nem kormányzati szervezetek cselekvéseit ellenőrizni lehessen.
Mi lehet, így műfajilag nézve, a "véleménynyilvánító sajtótájékoztató"?
Nem spórol a dicsérő szavakkal a békemeneteket is szervező Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) a kormány nyugdíjelemésével és év végi 10 ezer forintos utalványosztásával kapcsolatban. De szerintük ezek a lépések "tesztfelmérésnek" tekinthetők, és azt kérik, 2018-ban legyen elkülönített nyugdíjkiegészítés és akár nemzeti konzultáció is erről a javaslatukról.
A Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány szerint 1956 hatvanadik évfordulóján a szabad magyar sajtó és minden magyar ember számára sértő, hogy Gianni Pittella, az Európai Parlament szociáldemokrata frakciójának vezetője a Népszabadság felfüggesztésével kapcsolatban azt írta, hogy a sajtószabadság veszélyben van Magyarországon.
A CÖF-CÖKA szerint azzal, hogy kilátogatott a Keleti pályaudvarra és a II. János Pál pápa térre és segített a menekültekkel foglalkozó szervezeteknek, a volt államfő szembement a kormányzat törekvéseivel, amelynek célja, hogy a menekültáradat ne okozzon szükségtelenül nagy kárt Magyarországnak. Olyat is írtak, hogy Sólyom Lászlónak szelektív az érzékenysége.
A kormányhívű civilek, vagyis a CÖF szerint az idegen országok zsoldjában lévő civil szervezeteknek nem is szabadna kiadni a közérdekű adatokat.
A békemeneteket szervező civil szervezet levelet írt az Európai Parlament elnökének a keddre tervezett, Magyarországról szóló vita miatt. A CÖF szerint a vita pártérdekeket szolgál, és ha az EP "továbbra sem veszi figyelembe az európai civil társadalom követeléseit, akkor kénytelenek lesznek nyomást gyakorolni az uniós intézményrendszerre". A Fidesz-közeli civilek emellett önkéntes alapon összeírnák a külföldről támogatott hazai civil szervezeteket, és aki nem regisztrál, attól megvonnák az 1 százalékos felajánlásokat.
A CÖF-CÖKA is kiakadt azon, hogy Gyurcsány cége, az Altus kapott megbízást az Európai Bizottságtól a magyarországi uniós finanszírozású fejlesztésekkel összefüggésben. Kíváncsiak arra, kik bírálták el az Altus pályázatát, de követelik a beadott pályázatok bemutatását, valamint az értékeléssel összefüggő összes adat közzétételét is Brüsszeltől, és ezért levelet is írtak Jean-Claude Junckernek.
A közelgő időközi választás alkalmából a Fidesz feltétlen híveiből álló civilek csoportja (CÖF-CÖKA), "civilitikai" fórumba torkolló, egészen aprócska békemenettel ajándékozta meg Sümeg népét. Ima, gyurcsányozás, keményen dolgozó magyar emberek, jó kormány, jó irány, alaptalan Fidesz-gyűlölet. Bayer Zsolt szerint még a legelkötelezettebb Fidesz-szavazók is elbizonytalanodtak.