Meghallgatták Simor Andrást a Malévval kapcsolatban
Meghallgatta Simor András jegybankelnököt, mint a Deloitte korábbi elnök-vezérigazgatóját szerdán a parlament Malév privatizációját vizsgáló eseti bizottsága.
Meghallgatta Simor András jegybankelnököt, mint a Deloitte korábbi elnök-vezérigazgatóját szerdán a parlament Malév privatizációját vizsgáló eseti bizottsága.
Míg 2010-ben a magyarországi vállalatok többsége árbevétele 1 százaléknál kisebb szeletét költötte K+F-re, 2011-ben érezhetően megnőtt azoknak a vállalkozásoknak az aránya, amelyek 1 százalékot meghaladó mértékű K+F ráfordításról számoltak be. A vállalkozások a a szabályozói környezet kiszámíthatóságát tartják a legfontosabb befolyásoló tényezőnek.
A közepes méretű, de növekedésre képes hazai cégek többsége ma még fenntartásokkal tekint üzleti folyamatainak kiszervezésére. A bizalmatlanság gyökerei mélyre nyúlnak, az okok között az outsourcing legelterjedtebb formáival kapcsolatos rossz tapasztalatok szerepelnek, hiszen a hagyományos kiszervezéseknél sokszor sem a naprakész információk elérhetősége, sem az ügyfél és szolgáltató közötti teljes transzparencia nem garantált.
A közép-európai kockázatitőke-befektetők régióba vetett bizalma az elmúlt fél év során fokozatosan visszatért, ami pozitív fordulat a 2011 őszére jellemző rekordmértékű bizalomvesztéshez képest. Ezt a felvásárlások számának a régióban tapasztalt növekedése is alátámasztja.
Az európai futballpiac a 2010/2011-es szezonban négyszázalékos (0,6 milliárd eurós) bevétel-növekedést mutatott, így az értéke már a 16,9 milliárd eurót is meghaladja - áll a Deloitte sport üzletági csoportja által 21-ik alkalommal kiadott futballpiaci körképben.
A nehezen behajtható, részben behajthatatlan tartozások növekvő volumene mára régiószerte kihívások elé állítja a bankokat. Igazi megoldást csak az általános gazdasági fellendülés hozhat, a problémák középtávú kezelésére mégis léteznek eszközök.
Változtak a katasztrófavédelemről szóló törvény rendelkezései, az április 15-től hatályban lévő új szabályozás közül kettő közvetlenül a katasztrófavédelmi hozzájárulást érinti - hívja fel a figyelmet a Deloitte.
A gyakoribb áfa-elszámolásra vonatkozó korlátozás a Deloitte szerint körültekintő eljárásra sarkallja az adózókat az adózói "tiszta lap" megőrzése érdekében. A tanácsadó cég ennek kapcsán hangsúlyozza: végrehajtási cselekménynek minősül az is, ha az adótartozást az adóhatóság más adónemben fennálló túlfizetés átvezetésével egyenlíti ki.
A vállalatok pénzügyi vezetői szerint idén az átszervezés és az üzleti modell újragondolása a legfontosabb feladat – derül ki a Deloitte felméréséből.
A nemzetgazdasági miniszter rendelkezett a kiemelt adózók kijelöléséről, valamint a legnagyobb adóteljesítménnyel rendelkező adózók körének megállapításáról - hívja fel a figyelmet a Deloitte.
A munkáltatónak január 31-ig kell kibocsátania a személyi jövedelemadó bevallás elkészítéséhez szükséges, elmúlt évről szóló összesítő adatokat tartalmazó igazolásokat, mind a Magyarországon, mind pedig a külföldön foglalkoztatott munkavállalók esetében - hívja fel a figyelmet MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében a Deloitte.
A parlament által 2011 utolsó napjaiban elfogadott törvények a személyi jövedelemadó és az általános forgalmi adó tekintetében jelentősen módosították a korábbi szabályozást, a Deloitte Zrt. a vállalkozásokat érintő legjelentősebb változásokra hívja fel a figyelmet.
Jövőre az eddiginél is nagyobb számú és eredményorientáltabb adóellenőrzés várható, és 2012 januárjától a bírságok tételeinek jelentős emelkedésére is számíthatnak a vállalatok. A cégeket sokszor éri váratlanul az adóhatósági ellenőrzés, pedig a felkészülésre célszerű nem időszaki, hanem állandó feladatként tekinteni. A Deloitte Zrt. a friss tapasztalatok alapján gyűjtötte össze ehhez a leghasznosabb szempontokat.
A parlamentnek benyújtott, egyes adótörvényeket módosító javaslat szerint változások lesznek az adózás rendjében is: a feketegazdaság elleni küzdelem két új eszközeként bevezetnék az adóregisztrációs eljárás és a fokozott adóhatósági felügyelet intézményét és szigorodik a bírságolás - derül ki a Deloitte hírleveléből.
A nyersanyagárak sűrű ingadozását, a nanotechnológia területén bekövetkező áttöréseket, és az olajkitermelésben alkalmazott új technológiák terjedését sorolja az energetikai szektor jövő évi várható fő eseményei közé a Deloitte "Energy and Resources Predictions 2012" című előrejelzésében.
A Deloitte Magyarországot is érintő nemzetközi felmérése szerint a bankcsoportok jelentős része úgy véli, hogy az értékvesztés elszámolásának hamarosan életbe lépő új szabályai a mostaninál tartalmasabbá teszik ugyan a pénzügyi kimutatásokat, az új modell alkalmazása rontani fogja a bankok összehasonlíthatóságát – közölte a pénzügyi tanácsadócég kedden.
Az év utolsó negyedévében fokozott ellenőrzésekre számíthatnak az adóalanyok, mivel az adóhatóság az áfaellenőrzések révén a tervezetthez képest 40 milliárd forint többletbevételt kíván elérni; főként az áfalevonási jog gyakorlását, az egyenes és fordított adózás helyes alkalmazását, a láncügyleteket, illetve a közösségen belüli értékesítéseket fogják kiemelten vizsgálni a revizorok – derül ki a Deloitte hírleveléből.
A közép-európai cégek Deloitte által készített 500-as listáján 15 530 millió eurós tavalyi nettó árbevételével tartja második helyét a Mol, de a lista elején - a 12. helyen - szerepel az Audi Hungária is.
Az illetéktörvény módosításával változtak az ingatlanvagyonnal rendelkező társaságok részesedésének megszerzéséhez kapcsolódó illetékfizetés szabályai - hívja fel a figyelmet a Deloitte.
A Deloitte Business Sentiment Index (DBSI) vállalati felmérés legfrissebb kiadásának eredményei szerint a közép-európai régió cégvezetői körében érezhetően nőtt a beruházási kedv. A válaszadó vállalatvezetők több mint kétszer akkora valószínűségét érzik annak, hogy a következő 12 hónap során beruházásokat indítanak, mint a 2009. szeptemberi, első felmérés idején. A hat ország cégvezetői körében végzett kutatás eredményei a régión belüli különbségekre is felhívják a figyelmet.