Időben máris teljes az összhang a két Korea között
A Dél-Koreában használt időzónához igazították szombaton az órákat Észak-Koreában.
A Dél-Koreában használt időzónához igazították szombaton az órákat Észak-Koreában.
Felmerült, hogy szükség lesz-e amerikai katonákra, ha Dél-Korea és Észak-Korea tényleg békét köt végre. A dél-koreai elnök szerint maradnak a katonák ebben az esetben is.
Ismét ugyanannyi lesz az idő Észak- és Dél-Koreában, így döntöttek északon.
Az orosz elnök örül, hogy Észak- és Dél-Korea megpróbálja rendezni a viszonyát. Oroszország állítólag közös infrastrukturális és energetikai programokba is hajlandó beszállni harmadik országként.
Az egész világ ismeri Ri Cshun Hit, az észak-koreai tévé bemondóját, mert évtizedek óta őt ültetik kamera elé a kommunista diktatúrában, ha valami igazán fontosat kell bejelenteni. Ő az, aki simán kiborul a képernyőn, ha valami szomorút hírt közöl, és alig bír magával, olyan boldog, ha valami jót mond a nézőknek. Az észak-koreai diktátor és a dél-koreai elnök találkozója után nagyon fel volt dobva, annyira jó híreket mondott a nézőknek.
Észak-Korea vezetője és a dél-koreai elnök megállapodtak, hogy atomfegyvermentessé teszik a Koreai-félszigetet. Abban is megállapodtak, hogy idén hivatalosan is véget érhet az 1953-ban lezárt koreai háború.
Kezet fogott egymással Kim Dzsong Un észak-koreai és Mun-Dzse In dél-koreai vezető a Korea-közi határon fekvő panmindzsoni katonai támaszponton, majd kézen fogták egymást, és a déli elnök átlépett az északi oldalra, igaz, ezt eredetileg nem tervezték. Utána az északiak vezetője ment át délre, ami ugyancsak történelmi lépés volt: phenjani vezető most először lépte át ugyanis az 1953-ban véget ért háború után létrehozott határt. Fotók a két Korea csúcstalálkozójáról, ahol talán most megváltozhat a világ.
Több mint egy óráig tartó megbeszélés után véget ért Mun Dzse In dél- és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető történelmi tárgyalásainak első fordulója.
Megkezdődött a történelmi csúcstalálkozó Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Mun Dzse In dél-koreai elnök között, miután Kim – a phenjani vezetők közül elsőként – átlépte az 1953-ban véget ért háború után létrejött határt.
A dél-koreai Mun Dzse In pénteken találkozik Kim Dzsong Unnal – közölte a dél-koreai államfő hivatala csütörtökre virradóra a találkozó programját.
Hétfő délután óta hallgatnak a hangszórók.
A nutrage után itt a water rage botrány.
Pénteken üzembe helyezik a forródrótot Észak- és Dél-Korea között. Először tisztségviselők próbálják ki, majd a dél-koreai elnök és Kim Dzsong Un is beszél egymással a tervek szerint.
Mun Dzse In dél-koreai elnök sikeresen lebonyolította a téli olimpiát, újraindította a párbeszédet Észak-Koreával, mérsékelte Trump védővámjainak hatását. De a neheze csak most jön.
24 éves börtönbüntetésre ítélték Dél-Koreában a korrupción ért volt dél-koreai elnököt, Pak Gun Hjet.
Több mint ötven, a mesterséges értelem fejlesztése terén tevékenykedő tudós bojkottot hirdetett az egyik legismertebb dél-koreai egyetem kutatóintézete ellen, amely egy kétes hírű fegyvergyártóval kezdett együttműködésbe. A tudósok attól tartanak, a fegyvergyár gyilkos robotokat akar fejleszteni.
Hivatalos: az észak-koreai vezért meghatotta a K-pop.
Dél-koreai popsztárok léptek fel Phenjanban a Nagyszínházban. Déli művészek 2005 óta nem jártak Észak-Koreában, de az ország vezetői addig sem mentek el megnézni őket. Most megtört a jég, Kim Dzsong Unnak és feleségének láthatóan tetszett a buli.
A K-pop igazi nagyágyúit küldik északra. Itt egy kis ízelítő belőlük.
A hidrogénban tárolt energiával működő autóra igen komoly támogatást ad az állam, de egyelőre sajnos csak a gyártó hazájában.