Tagadják Mubarak lemondásának hírét
A nap folyamán napvilágot látott hírekre reagálva az ország tájékoztatási minisztere cáfolta, hogy Hoszni Mubarak a mai este folyamán lemondana elnöki pozíciójáról.
A nap folyamán napvilágot látott hírekre reagálva az ország tájékoztatási minisztere cáfolta, hogy Hoszni Mubarak a mai este folyamán lemondana elnöki pozíciójáról.
Az egyiptomi televízió bejelentette, hogy csütörtök este beszédet intéz a nemzethez Hoszni Mubarak köztársasági elnök.
Katonai közleményt olvastak be csütörtökön az egyiptomi köztelevízióban arról, hogy a fegyveres erők legfelső tanácsa intézkedéseket hoz "a nemzet védelmében", és "a nép legitim követeléseinek támogatásáról".
A zsidóságnak Franciaország identitásához való hozzájárulására emlékeztetett Nicolas Sarkozy szerda este a franciaországi zsidó szervezetek tanácsának (CRIF) ünnepi vacsoráján elmondott beszédében.
A Hoszni Mubarak egyiptomi elnök lemondását követelő tüntetők csütörtökön, a tömegdemonstrációk 17. napján változatlanul nagy számban vannak jelen a kairói Tahrír téren, annak ellenére, hogy a hatalom kilátásba helyezte a hadsereg beavatkozását "káosz" esetén.
Amennyiben az Egyesült Államok befagyasztja az egyiptomi segélyeket, úgy Szaúd-Arábia fog anyagi támogatást nyújtani Hoszni Mubarak elnöknek – írta a The Times című brit napilap csütörtökön az amerikai elnök és a szaúdi uralkodó közötti telefonbeszélgetésre utalva.
A Mubarak elnök által néhány nappal ezelőtt létrehozott bizottság szerint módosítani kellene többek közt az elnökválasztási jelöltállítás nagyon szigorú feltételeit, azt, hogy nincs korlátozva az elnökök újraválaszthatósága.
A Hoszni Mubarak egyiptomi elnök legfőbb támaszának, a rendszer alapjának tekintett hadsereg jelenlétét eddig a tüntetők és a nyugati hatalmak sem kérdőjelezték meg, s ez várhatóan a jövőben is így lesz – mutatott rá N. Rózsa Erzsébet. A Magyar Külügyi Intézet szakértője szerint azonban egyelőre nem lehet tudni, milyen kimenetele lesz az egyiptomi eseményeknek.
Ha káosz alakul ki Egyiptomban, a hadsereg beavatkozhat, hogy kezébe vegye a dolgokat - jelentette ki Ahmed Abul Geit külügyminiszter az al-Arabíja nevű tv-csatornának adott szerdai interjújában. A beavatkozás célja szerinte a nemzetbiztonság védelme a kalandorok ellen.
A brit világbirodalom, illetve az angolszász tengeri hatalmak szempontjából kulcsfontosságú Egyiptom és a Szuezi-csatorna sorsa napra pontosan hetven évvel ezelőtt is az angol politika fókuszában állt, pedig Hitler ekkor még javában Londont bombázta, és Rommel is csak pár nap múlva érkezett Észak-Afrikába.
Alaptalan az attól való félelem, hogy Egyiptomban egy iszlamista rezsim kerül hatalomra - mondta el a német hírügynökségnek a Bertelsmann Alapítvány Észak-Afrika-szakértője.