Révész Sándor: Polgárok, győztünk!
Az EP-választáson az unió jó irányba tett egy lépést, a magyarországi ellenzék pedig kitört a semmilyenségből. Vélemény.
Az EP-választáson az unió jó irányba tett egy lépést, a magyarországi ellenzék pedig kitört a semmilyenségből. Vélemény.
Még a fideszesek 40 százaléka is támogatja a szorosabb EU-integációt, de az Európai Egyesült Államok gondolatát elutasítják.
Elég magasra tettük a lécet, amikor az uniós csatlakozás 15. évfordulóján az EU történetéről kérdeztük olvasóinkat. Kvízünkben arra voltunk kíváncsiak, mennyire ismerik a bővítési folyamatot, az euróövezet és a schengeni zóna tagjait, az EU fontosabb mérföldköveit. Mint kiderült, sok tévhit él még olvasóink körében is az unióval kapcsolatban, ezeket próbáljuk meg most eloszlatni.
Surján Lászlót Adolf Hitlerre emlékeztette Martin Schulz egyik kirohanása.
Schulz az SPD kongresszusán beszélt, ahol majd azt is eldöntik, kezdjenek-e tárgyalásokat Angela Merkel pártjával arról, hogy mégis folytatják a nagykoalíciós kormányzást.
A magyar közéletben kétféleképpen szokás az Európai Unióra gondolni: dacos dühvel vagy áhítatos tisztelettel. Mindkét viszonyulás az Európai Unió jelenlegi lényegének és a magyar érdekeknek a félreértésén alapszik.
Közös hadsereg nélkül csirkék vagyunk. És azt álmodjuk, hogy meg tudjuk védeni a szemétdombjainkat.
Mint aki halkan belelépett, úgy jöttünk Európába. De nincs máshol menedék a magyarságnak, csak egy erős unióban.
Oldódjunk már fel egy kicsit, és hagyjuk hátra a dohos szuverenitást. Szép lesz az élet tagköztársaságként!
Az Európai Egyesült Államok létrehozását szorgalmazza Traian Basescu román államfő, aki szerint az Európai Unió egyre inkább elveszíti versenyképességét, ezért minden tagállamnak jelentős mértékben le kellene mondania szuverenitásáról, hogy Európa továbbra is gazdasági és katonai nagyhatalom maradhasson - ezt maga a román államfő fejtette ki.