Megszólalt Balogh Róbert, aki Farkas Franciska szerint rasszista megszólalásokkal sértegette egy közönségtalálkozón
Az író elmondásában máshova esnek a hangsúlyok, szerinte a színésznő félreértette a kérdéseit.
Az író elmondásában máshova esnek a hangsúlyok, szerinte a színésznő félreértette a kérdéseit.
Farkas Franciska új filmje pécsi vetítéséről számolt be a Facebookon, ahol elmondása szerint olyan bántóak voltak a moderátor kérdései, hogy végül a nézők álltak ki mellette.
Nekem egyértelmű, hogy mutatnom kell az utat, ha valaki belém akar kapaszkodni - mondta a HVG-nek adott interjúban Farkas Franciska színész, drámapedagógus, roma aktivista. 2013-ban debütált a filmvásznon, országos ismertséget az Aranyélet című sorozattal szerzett. Korábban Iványi Gáborban lelt támaszra, és végtelenül felháborítja, ami az egyházával történik. Portré.
Ha azt mondom, hogy a Háromezer számozott darab című film zavarba hoz, nem mondtam semmit: ez a film jelenetenként négyszer hoz zavarba, hogy aztán azt is megkérdőjelezze, ami miatt egyáltalán zavarba jöttem. Egészen különleges és fontos film ez a romák és nem romák együttéléséről és annál ezerszer többről.
Fiatal roma szereplők saját élményeiből született a Háromezer számozott darab című új magyar film.
„Sosem engedtem, hogy mások határozzanak meg, és sosem fogom azt mondani, amit elvárnak” – mondja a klipben a színésznő.
Megjelent a Háromezer számozott darab című, egy neves filmfesztiválon már díjazott magyar film előzetese.
Farkas Franciska ezúttal zenei producerként mutatja meg magát.
Arany János és Gandhi a példaképei, Jediereje van, ismeri az önbizalomhiány ellenszerét, de akad olyan tulajdonsága, amit máig nem sikerült önmagával kapcsolatban teljesen elfogadnia. Farkas Franciskát kérdeztük.
A színésznő videóüzenetet küldött a Pride 2019-es megnyitójára, beszédében azt mondta, büszke arra, hogy roma, és büszke a családjára, hogy úgy nevelték, hogy elfogadó. Számára az elfogadás olyan természetes, mint a levegővétel. De nem vagyunk egyformák. Vannak homofóbok, xenofóbok, antiszemiták, rasszisták. És vannak homoszexuálisok is.
Egy különleges mű és egy különleges előadás. Maxim Gorkij orosz drámaíró első, nyomtatásban megjelent művét, a Makar Csudrát adja elő az egyik legkarakteresebb és legkülönlegesebb hazai újgenerációs, az idei Cometre is jelölt színésznő, nagy sikerű korábbi előadások után újra a Thália Színházban. Soós Attila mellett ő maga a darab társrendezője is.
A szegénységből kitörni vágyás módozatait járja be a filmvásznon, sokszor szélsőséges élethelyzetekben mutatja a kamera. Játszott az Aranyéletben, a Brazilokban és A vér és méz földjében. Brad Pitt arra biztatta, küldje el a filmjét Hollywoodba. Farkas Franciskával beszélgettünk.
Félidőnél tart az M. Kiss Csaba és Rohonyi Gábor által rendezett Brazilok forgatása. A filmre mintegy 362 millió forint támogatást adott a filmalap, dacára annak, hogy M. Kiss elsőfilmes rendező. A színészgárdában vannak amatőr roma szereplők, feltörekvő fiatalok és jó pár ismert hazai színész, többek között Dobó Kata, Schell Judit, de feltűnik Gáspár Laci is. A forgatáson jártunk.
Nyáry Krisztián karácsonyra megjelent új kötete, az Igazi hősök sokunkban megfogalmazta a kérdést: tulajdonképpen kiket is tekintünk hősöknek? Van-e egy ilyen jelzőnek objektív mércéje, és ha igen, akkor az erkölcsi feddhetetlenség, a szakmai-emberi alkalmasság a fokmérője, vagy elég a minősítéshez egy megfilmesítésre váró élettörténet? A hvg.hu év eleji gyakornoki programjának tagjait arra kértük, tartsanak önvizsgálatot, és mondják meg, szerintük kik voltak 2014 hősei.