#Feldmár Intézet


Meghalt Büky Dorottya
 

Meghalt Büky Dorottya

A Feldmár Intézet munkatársa volt országgyűlési képviselő, kommunikációs tanácsadó, a nevéhez fűződik a MűvHáz program kidolgozása.

MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu

A meseautó defektje, avagy Orbániában nincs mese - börtönvilág Magyarországon
 

A meseautó defektje, avagy Orbániában nincs mese - börtönvilág Magyarországon

Az emberek az embertelenségtől lesznek jobbak. Ezen a meggyőződésen alapul a mostani büntetőpolitikai kurzus. Ezért tiltották ki a jogszerűbb és emberibb börtönviszonyokért tevékenykedő civileket a börtönökből, ezért számolták föl a börtönrádiót, ezért tiltották el a beszélőkön a közvetlen érintkezéstől, a puszitól, öleléstől a rabokat és párjaikat, gyerekeiket, és ezért nincs mese a börtönben. A balassagyarmati műintézményben hét éven át működött a Mesekör. Nagyidős nehézfiúk alkottak és adtak elő mesejátékokat gyerekeiknek, szeretteiknek és egymásnak a börtönkápolnában.

Révész Sándor Révész Sándor


Feldmár András: Miért nem tudunk elkezdeni élni?
 

Feldmár András: Miért nem tudunk elkezdeni élni?

Minden változás veszteséggel jár, minden búcsúval elveszítünk valakit, de ha nem gyászolunk, ha nem siratjuk meg azt, aminek örökre vége, aligha tudunk újra szeretni, újra élni. Feldmár András és Büky Dorottya tévelygőknek írott párbeszéde ezúttal a veszteségekről és az újrakezdésről szól.

HVG Extra Pszichológia HVG Extra Pszichológia


Egy működőképes B-terv a börtönből szabadulóknak
 

Egy működőképes B-terv a börtönből szabadulóknak

Aki börtönből szabadul, újjászületik – mondják. De egyáltalán nem könnyű ez az újjászületés. A benti szigorú rend után mindennap olyan döntéseket kell hozniuk a frissen szabadultaknak, amelyek nem térítik vissza őket a rossz útra. Két börtönviselt férfi, önkéntesek segítségével egy úgynevezett félutas házat hozott létre, amelyre támaszkodva talán sikerül visszailleszkedniük a társadalomba.

Lukács Andrea Lukács Andrea

Fegyencmesék a börtönből
 

Fegyencmesék a börtönből

A Feldmár Intézet 2011-ben indította el Mesekörét a balassagyarmati börtönben, ahol az elítéltek együtt írnak és rendeznek színdarabokat, melyeket évente kétszer előadnak családtagjaiknak vagy épp nagyobb közönség előtt. A Mesekörrel mindenki jól jár, a fegyelmi cselekmények csökkentek, és a résztvevők családi kapcsolatai is javultak.

Hatala Noémi Hatala Noémi

Ha egy embert megmentünk az újabb börtöntől, az már nagyon jó
 

Ha egy embert megmentünk az újabb börtöntől, az már nagyon jó

Az átlagember először halálra ítélné azt, aki bűncselekményt követ el, majd sajnálni kezdi, amikor bekerül a börtönbe, de ha tévé is van esetleg a cellában, akkor megint felháborodik. A Balassagyarmati Fegyház és Börtönben viszont úgy gondolják, esélyt adnak az elítélteknek, hogy a társadalomba ne bűnözőként menjenek vissza. Feldmár intézetes Mesekör, előadás a gyerekeknek, zenélés a falunapon, csoportterápia a szabadulás előtt. Interjú Budai István börtönparancsnokkal.

Neizer Anita Neizer Anita