A Fidesz leváltja Papcsák Ferencet
Papcsák a zuglói választókerületet vezette.
Épp tíz éve húzta meg Orbán Viktor a Fidesz egyik legjobb politikai marketinglépését: 2007. február másodikán bontották le a Kossuth téri rendőrségi kordont. Az akció éppúgy szólt a szólásszabadságról, mint a Fidesz politikai térfoglalásáról, a párton belül pedig a Orbán iránti hűség teszteléséről. Ma megint műveleti terület a Kossuth tér, bár nyilván más okból. De attól még az is tény, hogy az ellenzékben nyoma sincs Orbánék tíz évvel ezelőtti politikai bátorságának és elszántságának.
Reagált a Legfelsőbb Ügyészség azokra a megnyilvánulásokra, amelyek kormány- és ellenzéki oldalról érték azután, hogy Hiszékeny Dezsőt jogerősen felmentették vesztegetési ügyében.
Jogerősen felmentették hétfőn Hiszékeny Dezső MSZP-s politikust a vesztegetés vádja alól. A Fidesz azonban úgy érzi: jobban tudja, ki a bűnös, mint a bíróság.
Lesz-e pénze az MSZP volt pénztárnokának, Puch Lászlónak a kezébe került Népszavát finanszírozni, vagy ez csak átmeneti megálló a 144. évfolyamában járó újság történetében? – a kérdés még eldöntetlen. A kormányoldal emberei mindenesetre ott ólálkodnak a legrégebbi magyar napilap táján is.
Ha politikai semlegességet várnak egy sajtóorgánumtól, akkor a személye a szerkesztőségben valóban összeférhetetlen – mondta a volt államtitkár arról, hogy tagja lett a Schmidt Mária-féle Figyelőt irányító bizottságnak. De hát ők értékalapú lapot akarnak csinálni, így a kinevezésében nincsen semmi különös.
Egy alapnyugdíjjal kampányoló, nyugdíjasokat célzó párt próbál majd elcsábítani szavazókat a parlamenti pártoktól. És párttá nőheti ki magát az olimpiaellenes fiatalok Momentum Mozgalma is. Megvizsgáltuk, milyen esélyeik vannak.
Gulyás Gergő szerint helyes, hogy a TASZ, a Transparency International és a Helsinki Bizottság nem titkolja, hogy a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványtól is kapnak támogatást.
A Független Kisgazdapárt egykori vezetője 84 évesen, otthonában hunyt el vasárnap reggel. A korábbi földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter legutóbbi szerepléseiből szemezgettünk.
A fideszes politikusnak éppen a megválasztásához szükséges minimumot sikerült szavazatokból összegyűjtenie.
Haláleset miatt kellett új képviselőt választani az egyik önkormányzati körzetben.
Olyan területeket töltenek ki a civil szervezetek, ahonnan hiányzik az állam, vagy épp hogy annak túlterjeszkedése miatt van szükség a fellépésükre. Cikksorozatban mutatjuk be, milyen lenne az ország a civil szervezetek nélkül. Ez az első rész, amelyben a jogvédő civilek sikeres akcióit soroljuk fel.
Holbok Sándort a köztévé vetélkedőjében úgy mutatták be, hogy egy tanácsadó cégnél dolgozik – arról nem esett szó, hogy a Voldemort-ügyhöz is köze volt, valamint hogy korábban Szájer József kabinetfőnökeként, majd Habony Árpád kampánycsapatában is dolgozott.
Nem is olyan régen a Fidesz még állami kitüntetést akart adni a Magyar Helsinki Bizottságnak és a Társaság a Szabadságjogokértnak (TASZ).
Nem kíván együttműködni a baloldali pártokkal a Jobbik – mondta Vona Gábor elnök Reutersnek adott interjúban.
A Civil Összefogás Fórumra is vonatkozna az a kötelezettség, hogy vezetői vagyonnyilatkozatot tegyenek, s várhatóan ugyanolyan formanyomtatványt kell majd kitölteniük, mint a képviselőknek és az államtitkároknak – mondta Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselő.
A Fidesz-alelnök által ismertetett pártálláspont szerint a három, célkeresztbe került civil szervezet "párhuzamos világát" egy milliárdos finanszírozza, és legitimáció nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába.
Kihívás elé állították a Fidesz kommunikációs szakembereit is a megváltozott médiafogyasztási szokások, tehát ami pár éve még egy független portál szétzúzásának jelszava volt, az ma húsbavágó kormányzati gond. Nincs jó módszer a választók megszólítására.
Videón is megvan, ahogy Németh Szilárd kiosztja az "álcivileket".