A Fidesz tagadja, hogy foglalkozott volna az adócsalásokkal
A NAV-botrányt kirobbantó Horváth András volt adóellenőr szerint a Fidesz-frakció 2011 tavaszán egy ülésén foglalkozott az adócsalások ügyével. A Fidesz tagad.
A NAV-botrányt kirobbantó Horváth András volt adóellenőr szerint a Fidesz-frakció 2011 tavaszán egy ülésén foglalkozott az adócsalások ügyével. A Fidesz tagad.
A Fidesz szóvivője szerint nem egy parlamenti bizottság, hanem az ügyészség a megfelelő hely Horváth András volt adóellenőr állításainak kivizsgálására.
A Fidesz-frakció képviselői nem vesznek részt a számvevőszéki és költségvetési bizottság ellenőrző albizottságának szerdára meghirdetett ülésén, amelyen - a meghívó szerint - Horváth András egykori adóellenőr meghallgatását tervezték. Ezzel határozatképtelen lesz az albizottság, a testület Balla György Fidesz-frakcióigazgató szerint nem fog ülésezni szerdán.
Teljes szereptévesztésben van a baloldali és liberális értelmiség, amikor függetlennek gondolja magát, és a partvonalról kiabál be „felelőtlenül” a politikusoknak, akiket egyébként mélységesen lenéz – állítja a kormánynak is dolgozó Századvég stratégiai igazgatója, aki szerint egy politikai elemző sokkal inkább politikus, mint értelmiségi. G. Fodor Gábor – többek között a „férfiasságról”, a kormány „nagyvonalúságáról” szóló – blogjával egy év alatt többször kiverte a biztosítékot a baloldalon, ezért az indítékairól, a jobboldalhoz való viszonyáról kérdeztük, így az „áll, mint a cövek” témakör is előkerült. Interjú.
Horváth András, a NAV ügyeit feltáró egykori adóellenőr bízik abban, hogy a nyilvánosság ereje elég nyomást tud gyakorolni, hogy elinduljon és tisztességesen végigmenjen az ügyészségi eljárás. A politika egyelőre vegyesen reagált a történtekre. Horváth szerint lehetnek követői.
Mesterházy Attila szerint utópia a teljes ellenzéki összefogás, szerinte ugyanis a választási törvényben az az egyik legnagyobb fideszes csel, hogy ötszáz aláírás begyűjtésével bárki elindulhat a választásokon, így sok párt lesz a szavazócédulán. Az MSZP elnöke a Népszabadságnak adott interjújában azt is közölte: számára zsákutca minden olyan stratégia, amely csak az ellenzéki torta újraszeleteléséről szól.
Még a fideszes politikusokat is meglepte az a felmérés, mely szerint a kormánypárt toronymagasan vezet a fiatalok, különösen a 28–32 éves korosztályban. Ugyanis a Fidesznek nincs kiérlelt ifjúságpolitikája, nem kampányol a fiatalok körében, ifjúsági szervezete alig ad életjeleket magáról, politikusai koravének. A felmérések alaposabb elemzése alapján a kép összetettebb: a fiatalok nagy többsége tesz a politikára, a közvélemény-kutatásokból pedig hiányzik az a 300 ezer fiatal és középkorú, akik az elmúlt években elhagyták az országot.
Azt szeretnék az MSZP egyéni képviselőjelöltjei, ha a párt központi kampánya lehetőleg minél kevésbé „látszana” választókörzetükben, mert a legtöbben helyben erősebbnek érzik magukat, mint a párt országos támogatottsága – derült ki a velük folytatott beszélgetéseinkből. A kampányok vezetői szerint nem lesz gond a szocialisták és az Együtt-PM üzeneteinek az összehangolásából, ugyanakkor van, aki még az MSZP-ben is hiányolja a „mesét”, azt a narratívát, amit a választóiknak elmondhatnak a baloldalon. Indul a kampány – cikksorozatunk második részét olvashatják.
A Fidesz szerint a "szocialisták a fővárosiaknak sem tudnak újat mondani" és Horváth Csaba személyében a "múlt emberét rángatják elő" főpolgármester-jelöltnek.
Bűnnek számít a legkisebb hiba is: ez lett a formálódó kampánystratégia alapelve a Fideszben. A szervezet ezért szigorú felügyelet alatt fog működni, a központ minden egyes jelöltön rajta tartja a szemét, nehogy olyan botrányok robbanjanak ki, mint legutóbb Szombathelyen vagy Zuglóban. Cserében Orbán Viktor a hátán viszi majd a kampányt, ha kell, többször is körbejárja az országot. Indul a kampány, cikksorozatunk első részét olvashatják.