Selmeczi: "Horváth András nem sérthet adótitkot"

A Fidesz szóvivője szerint nem egy parlamenti bizottság, hanem az ügyészség a megfelelő hely Horváth András volt adóellenőr állításainak kivizsgálására.

  • MTI MTI
Selmeczi:

Selmeczi Gabriella szerdai budapesti sajtótájékoztatóján kérdésre azt mondta: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) volt alkalmazottja súlyos bűncselekményekkel gyanúsít embereket, cégeket, így az ügynek nem egy parlamenti vizsgálóbizottság előtt van a helye, hanem az ügyészségen. A szóvivő szerint a parlamenti testületben egyébként is napi politikai célokra akarják felhasználni az ügyet.

Hozzátette továbbá, hogy Horváth András nem sérthet adótitkot, így ha részt is venne egy országgyűlési bizottság ülésén, ott csak általánosságokban beszélhetne.

A számvevőszéki és költségvetési bizottság ellenőrző albizottsága szerdán hallgatta volna meg Horváth Andrást, aki szerint nagyobb hazai cégek és multinacionális vállalatok több mint ezermilliárd forint értékben csalnak adót, amihez kormányzati körök támogatásával az adóhatóság is asszisztál.

A kormánypárti képviselők távolmaradása miatt azonban az albizottság ülése nem volt határozatképes. A volt adóellenőr így csak a testület ellenzéki tagjaival folytatott megbeszélést, ami után azt mondta: a Fidesz-frakció már 2011-ben foglalkozott az adócsalások ügyével. (Erről bővebben itt olvashat!)

A Népszabadság keddi számában azt írta, hivatali visszaélés és más bűncselekmények gyanújával feljelentéskiegészítést rendelt el a Fővárosi Főügyészség Horváth András feljelentése alapján.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.