Megváltozhat a Google kereső – egy ismert gomb is búcsúzhat több évtized után
Már teszteli a Google a megújult keresőoldalt, ahol a mesterséges intelligencia is kiemelt helyre kerül – lehet, hogy ezzel nyugdíjazva egy ikonikus gombot is.
Már teszteli a Google a megújult keresőoldalt, ahol a mesterséges intelligencia is kiemelt helyre kerül – lehet, hogy ezzel nyugdíjazva egy ikonikus gombot is.
Míg vannak, akik örülnek annak, hogy az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma elkapni készül a Google grabancát egy trösztellenes perben, mások, így többek között a Firefox mögött álló Mozilla számára ijesztő lehetőséget is hordozhat a keresőóriással szembeni ítélet.
Az Egyesült Királyságban indított internetes keresések 90 százalékát a Google keresőjével végzik el a felhasználók. A versenyhatóság arra kíváncsi, a cég befolyásolhatja-e a piacot a felhasználók és a riválisok kárára.
Miközben az amerikai igazságügyi minisztérium egyenesen a Chrome böngésző eladására kényszerítené a Google tulajdonosát, a cég ennél finomabb módszerekkel lazítana a monopolhelyzetén – kényszerből.
A napokban indította el egyelőre fizetős ügyfelei számára az OpenAI a ChatGPT Search szolgáltatást, ami nem is titkoltan a Google keresőjével versenyezne. De vajon hogyan állja meg a helyét? Egy korai felhasználó már tesztelte is a lehetőségeket.
A Google egy olyan új funkciót kezdett el tesztelni a keresőjében, ami az adott ételhez tartozó teljes receptet megjeleníti, így a felhasználónak nem kell elhagynia a találati oldalt.
Partnerségre lépett a Google és az Internet Archive, már a keresőben is vissza lehet nézni egy weboldal régebbi változatát.
Ilyen nincs, és mégis van: a saját hirdetési rendszerének csapdájába esett a Google, és simán megtörténhetett az, hogy a cég nevével éltek vissza a kereső kiemelt hirdetései között.
A Google a jövőben eltünteti a kereső találati oldaláról azokat az explicit tartalmakat, amikkel kapcsolatba a felhasználó jelezte, deepfake-technológiával készültek a tudta nélkül.
Hamarosan mindenkinél visszatér a többoldalas keresés a Google-ban, miután a cég kivezeti a folytonos, végtelen görgetési opciót.
Rövidesen már bárhol feltűnhetnek a reklámok a Google keresőjében – pedig eddig csak a találati lista tetején voltak.
Már csak külön kérésre lehet megtekinteni, hány találat született a keresésre, és mennyi időbe telt a művelet.
90 százalékot csökkent a Tuta Mail nevű levelező elérése március óta, mert a Google csavart egyet a keresője algoritmusán. A független e-mail-szolgáltató bepanaszolta a keresőóriást az EU-nál.
A Google létrehozott egy Mikuláskövető oldalt, amivel könnyen elüthetjük az időt karácsonyig.
A tűz miatti problémák hétfő este kezdődtek, de több helyen még kedd reggel is érzékelhetők voltak.
A Google egy multisearch nevű funkciót vezet be, amivel akkor is megtalálhatjuk a keresett dolgot, ha szavakkal nem tudjuk leírni.
A kormánypártok által elért eredmény miatt egyesek már most azt fontolgatják, hogy elhagyják Magyarországot.
Évről évre jelentősen növekszik az az összeg, amit a Google fizet meg az Apple-nek, hogy keresőmotorjának előkelő hely jusson az almás készülékeken.