Izraelnek több segélyszállítmányt kell átengednie a Gázai övezetbe
Január vége óta a Gázai övezetben élő palesztinok katasztrofális életkörülményei tovább romlottak, különösen az élelmiszerek és egyéb alapvető szükségletek megvonása miatt.
Január vége óta a Gázai övezetben élő palesztinok katasztrofális életkörülményei tovább romlottak, különösen az élelmiszerek és egyéb alapvető szükségletek megvonása miatt.
Amit Soussanát 55 napig tartották fogva Gázában, ahol verést is el kellett szenvednie.
Az Izrael és a Hamász közötti fegyveres konfliktus október 7-i kezdete óta a Fehér Ház most először nem akadályozta meg tűzszüneti határozati javaslat megszavazását a BT-ben.
A határozat az összes túsz azonnali és feltétel nélküli szabadon bocsátását is követeli.
A Hamász által fogva tartott túszok szabadon engedéséért cserébe.
Hathetes fegyverszünet alatt szabadon engedtek volna 42 túszt a még fogva tartott 134-ből, nőket, gyerekeket, időseket és betegeket, fejenként 20-50, Izraelben bebörtönzött palesztin fogolyért cserébe.
Az izraeli miniszterelnök eltökélt, annak ellenére, hogy Joe Biden igyekszik lebeszélni erről.
Ezt azután közölték, miután Biden telefonon egyeztetett Netanyahuval.
Az izraeli hadsereg azt állítja, hogy átvette az irányítást az al-Shifa kórház felett Gáza városában, amit “terrorista tevékenység megakadályozására” irányuló műveletnek nevezett.
A német kancellár ellenzi a tervet, mert túl sok civil áldozattal járhat.
Ankara „komoly következményekre” figyelmeztette Izraelt, ha megpróbálja „levadászni” a Hamász Törökországban élő tagjait.
Ezt a négy kilométer hosszú alagutat már decemberben megtalálták az övezet északi és középső része alatt, azóta átvizsgálták, majd fokozatosan megsemmisítették.
A szervezők korábban jelezték, a politikai üzenetet tartalmazó dalszöveg miatt ki is zárhatják az országot a versenyből.
Újabb fogolycseréről és segélyszállítmányokról tárgyalnak az izraeliek a palesztin terroristákkal.
A Gázai övezet egészségügyi hatóságai szerint 112 ember vesztette életét, 280-an pedig megsebesültek a támadásban, amellyel az izraeli erőket vádolják. Az al-Dzsazíra hírcsatorna szerint a segélyre váró több száz ember közé tüzérségi lövedékek és drónokról indított rakéták csapódtak be.
Ezt a vádat fogalmazta meg a Moszad egyik régi vezetője, aki korábban többször is erre tett javaslatot Izrael miniszterelnökének.
Az áldozatok között voltak nők, lányok és férfiak is.
A nemzetközi nyomás ellenére kitart a rafahi támadás terve mellett Izrael.
Mohamed Stajeh, a Palesztin Hatóság kormányfője szerint szívesen összefognának a Hamásszal a palesztinokért, de vannak alapszabályok, amiket el kellene fogadniuk.