Meghívta magához a palesztin szervezeteket Oroszország – köztük a Hamászt is
Mohamed Stajeh, a Palesztin Hatóság kormányfője szerint szívesen összefognának a Hamásszal a palesztinokért, de vannak alapszabályok, amiket el kellene fogadniuk.
Mohamed Stajeh, a Palesztin Hatóság kormányfője szerint szívesen összefognának a Hamásszal a palesztinokért, de vannak alapszabályok, amiket el kellene fogadniuk.
Többek között húsz olyan terroristát is elfogtak, aki részt vett az október 7-i terrortámadásban.
Megosztó vitát folytattak az Európai Parlament külügyi és fejlesztési bizottságának tagjai, miután Izrael január végén azzal vádolta a Gázában kulcsfontosságú humanitárius munkát végző, UNRWA nevű ENSZ segélyszervezetet, hogy 12 munkatársuk részt vett az október 7-ei, Izraelt ért terrortámadásban. A vizsgálatok folynak, és egyelőre még sok a kétség. Azonban, mivel a vádak miatt több kulcsfontosságú adományozó ország is felfüggesztette a támogatását az UNWRA felé, a segélyszervezet lehet hogy nem éri meg a vizsgálatok lezártát, ami a gyakorlatban azt jelentené, hogy a gázai övezet szinte teljes mértékben élelem és gyógyszersegély nélkül maradna.
Az épületben több gyanúsítottat is őrizetbe vettek.
A földalatti bunkerben fürdőszoba is ki volt alakítva.
Franciaországnak sikerült evakuálnia a Gázai övezetből 42 francia állampolgárt és a Francia Intézet munkatársait, családtagjaikkal együtt.
Szerintük ez a tartós béke kulcsa a térségben.
David Cameron szerint a Rafah környékén tartózkodóknak már nincs hova menniük.
A terrorszervezet három részletben valósítaná meg a béketervet. Benjámín Netanjáhú izraeli miniszterelnök korábban közölte: addig nem lesz vége a háborúnak, míg el nem éri a célt, a Hamász elpusztítását.
Az izraeli hadsereg szerint a többségükkel a terrortámadás napján végezhettek a palesztin fegyveresek.
A bizottságnak április végéig kell előterjesztenie zárójelentését az ENSZ főtitkárának.
A Die Welt tudósítója szerint a nyugat-balkáni térség egyre távolabb kerül a nyugati integrációtól. Két amerikai szakértő szerint egy új stratégia megmentheti Ukrajnát. Az európai zöldek és a tüntető gazdák összefeszüléséről ír a Süddeutsche Zeitung. A Project Syndicate szerzője szerint a szélsőjobb és szélsőbal egyaránt veszélyt jelent Németország számára. A Wall Street Journal és a Guardian az izraeli helyzetről ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság közös csapást mért 36 húszi célpontra Jemen 13 helyszínén – jelentette be szombat éjjel a londoni védelmi minisztérium.
Egyre nyilvánvalóbbak az izraeli háborús kabineten belüli ellentétek a gázai háború céljait illetően, ami még esélytelenebbé teszi az átfogó rendezést.
Összesen 51 napot töltött a Hamász fogságában, az ottani megpróbáltatásairól mesélt egy izraeli tévécsatornának.
Az izraeli kormányfő szerint a Hamász iszlamista terrorszervezet "beszivárgott" az UNRWA-ba.
A Hamász alagútrendszerének teljes hossza meghaladhatja a 700 kilométert, és egyes becslések szerint a járatok 60-80 százaléka máig sértetlen.
A szervezet vezetője kijelentette, hogy tanulmányozzák az ajánlatot, majd ezzel kapcsolatban Kairóba is el kell utaznia és majd ezt követően szolgálnak válasszal.
A védelmi miniszter szerint a Hamász elleni háború „még hónapokig eltarthat”.
Ketten az emberrablásokban működtek közre, két másik pedig bizonyíthatóan megfordult olyan helyszíneken, ahol izraeli civilek tucatjait gyilkolták le.