A gázai háborúval Izrael hosszú távú jövője kérdőjeleződött meg
Fél év alatt sem sikerült legyűrnie Izraelnek a biztonságát veszélyeztető Hamászt, de pusztító háborúja miatt szinte magára maradt a világban. Közben egyre mélyül a belső megosztottság, és a zsidó állam jövője bizonytalanabb, mint valaha.
Véget ért a háború? – teszik fel a kérdést elemzők, némi értetlenkedéssel fogadva, hogy Izrael vasárnap váratlanul kivonta szárazföldi erőit a Gázai övezet déli feléből, és mindössze egyetlen dandár maradt az egész területen. Vagyis néhány ezer katona, szemben a fegyveres konfliktus leghevesebb időszakában részt vevő 30-40 ezerrel. Az alapos magyarázat is elmaradt, bár katonai tisztviselők jelezték, hogy a nagyobb szabású hadműveleteket célzott és hatékonyabbnak vélt razziák váltják fel.
Ami azt jelentheti, hogy egyelőre elmarad a Benjamin Netanjahu kormányfő által hetek óta ígért szárazföldi offenzíva a déli Rafah ellen. Védelmi minisztere, Joav Gallant annyit közölt a kivonulásról, hogy a katonák felkészülnek az újabb hadműveletekre, amiből viszont az következik, hogy
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.