Botrányt okoztak Hitler szobrai Csehországban
Erélyes tiltakozások miatt két nap után eltávolították egy kiállításról Hitler magángyűjteményének szobrait Csehországban.
Erélyes tiltakozások miatt két nap után eltávolították egy kiállításról Hitler magángyűjteményének szobrait Csehországban.
Közigazgatási központként használták a németek a II. világháború idején Guernsey szigetén azt az épületet, amelyet most eladásra kínálnak.
Vezeti a legkelendőbb könyvek listáját Németországban Timur Vermes író Er ist wieder da (Újra itt van ő) című, vitatott Hitler-szatírája, amelyben a szerző párhuzamot von a Hitler iránti egykori rajongás és napjaink celebkultusza között.
80 éve, 1933. január 30-án szerezte meg a kancellári széket Adolf Hitler, mellyel kezdetét vette a modern történelem egyik legbrutálisabb diktatúrája. Egy frusztrált, elutasított, kisebbrendűségi érzésekkel terhelt osztrák fiú másfél évtized alatt küzdötte fel magát a német kancellári székig, majd a III. birodalom megalapításáig. Hitler útja a hatalomig - Nagyítás fotógaléria.
Már a csata idején elindult a legendagyártás a sztálingrádi ütközettel kapcsolatban, a háború után pedig írók, filmrendezők, és nemegyszer történészek is átvettek olyan propagandisztikus elemeket, mint a mesterlövészek kultusza, a hírhedt „orosz tél” hangsúlyozása, vagy az az elterjedt szemlélet, amely a németek háborús vereségét egyedül a sztálingrádi csatára egyszerűsíti le. A voronyezsi áttörés évfordulóján a hvg.hu neves külföldi történészeket kérdezett a sztálingrádi hadműveletekről élő legendákról, tévhitekről.
Szerelmeslevelek és írásbeli főiskolai munkái tanúskodnak arról, hogy Joseph Goebbels, Hitler későbbi propagandafőnöke már formálódó éveiben radikalizálódni kezdett - ismertette egy connecticuti aukciósház, amely a héten kalapács alá bocsátja az iratokat.
A panaszáradat miatt hajlandó átkeresztelni boltját egy indiai ruhaüzlet tulajdonosa. Hitlernek nevezték el ugyanis a boltot.
Adolf Hitlernél Messiás-komplexus fejlődött ki a második világháború végéhez közeledve - írta egy most előkerült jelentés szerzője a háborús brit hírszerzésnek.
Egy Hitlerről készült fotót ragasztottak ismeretlenek Kaposváron egy ház falán lévő holokauszt-emléktáblára; a képen az egykori náci vezető a jellegzetes karlendítéssel látható - közölte a Sonline.hu internetes újság kedden, több olvasója értesítése alapján.
Egy brit kiadó azt tervezi, hogy új kiadásban megjelenteti Hitler röpiratának, a Mein Kampfnak bizonyos részleteit, kritikai megjegyzésekkel kiegészítve. A könyvre vonatkozó szerzői jogok 2016 január elsejéig azonban a Bajor Pénzügyminisztérium tulajdonát képezik, ahol nem támogatják az ötletet.
Adolf Hitlert imitáló, de inkább ázsiai arcú rajzolt egyenruhás figurát árulnak kulcstartónak és hűtőmágnesnek a 7-Eleven nemzetközi áruházlánc boltjaiban, Tajvan fővárosában.
Fritz Todt ex-építésznek grandiózus ötlet pattant ki a fejéből: minden addiginál nagyobb vasúthálózatról fantáziált - olvasható a Gépnarancs oldalon.
Megerősítette Lars von Trier világhírű dán rendező, hogy cannes-i botrányára, a Hitler iránti szimpátiájáról szóló kijelentéseit követő kitiltására való tekintettel nem ad többé sajtótájékoztatót.
A Weimari Köztársaság a két világháború közötti Németország kevésbé ismert, viszonylag rövid demokratikus periódusa volt. A bírósági fotósok azonban a későbbi korok főszereplőit is megörökítették, többnyire tanúként.