szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Közigazgatási központként használták a németek a II. világháború idején Guernsey szigetén azt az épületet, amelyet most eladásra kínálnak.

Eladják azt az épületet, amelyet a náci megszállás idején közigazgatási központként használtak a németek Mount Durandon, Guernsey szigetén - írja a The Telegraph.

Az épületben a parketta több helyen érintetlen, sőt a boltíves faajtók közül is van még az eredetiek közül. A házban hat hálószoba van, négy padlás és egy mosókonyha, a hatalmas kert déli fekvésű, az emeleti ablakokon kinézve pedig kellemes falusi táj tárul elénk.

Guernsey szigetét (a második legnagyobb Csatorna-sziget) és tartozékait 1940-ben szállták meg a német csapatok. A megszállás előtt sok gyereket evakuáltak Angliába, ahol rokonaiknál vagy éppen idegeneknél éltek a háború alatt. Voltak gyerekek, akik sohasem találtkoztak később családjukkal - olvasható a Wikipédián.

A megszállás alatt néhány szigetlakót Délnyugat-Németország táboraiba deportáltak, főleg Biberach és Riß városokba. Alderneyben koncentrációs tábor épült, ahol főleg kelet-európaiakat kényszerítettek munkára. Ez volt az egyetlen brit földön létesült koncentrációs tábor.

A II. világháború folyamán megerősítették a szigetet, mert nagy stratégiai jelentősége volt. A németek szemmel tartották a partot és kiegészítették a Hornet-várat. Hitler megszállottan hitte, hogy a britek minden áron megkísérlik majd visszafoglalni a szigeteket, és az Atlanti Fal anyagi eszközeinek 20 százalékát a Csatorna-szigetekre összpontosította.

Ezt a területet 1945-ben hagyták el, ma a legtöbb német erődítmény érintetlen, jó pár magántulajdonban van, és nyitott a közönség előtt.

Képeket az épületről itt talál.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!