102 iPhone-t próbált átcsempészni a testén, de "valamiért" kiszúrták
Hongkongban sokkal olcsóbb az iPhone, mint Kínában, érthető, ha vannak, akik ezt kihasználva próbálnak meggazdagodni.
Hongkongban sokkal olcsóbb az iPhone, mint Kínában, érthető, ha vannak, akik ezt kihasználva próbálnak meggazdagodni.
Megnyílt a 9000 milliárd dolláros kínai kötvénypiac. A külföldi befektetők első körben Hongkongon keresztül érhetik el a világ harmadik legnagyobb ilyen típusú piacát.
Egyre több felmérés jut arra az eredményre, hogy az utazók körében az egyik fő szempont a célpont megválasztásánál, milyen a gasztronómiája egy adott városnak, országnak. Most éppen úgy tűnik, a hongkongi konyhakohó mindent leköröz.
Hongkongban elképesztően elszaladtak az ingatlanárak és a bérleti díjak. A legszegényebbek európai ésszel felfoghatatlan körülmények között élnek. A legkisebb otthonakat "koporsólakások" néven illetik az ottaniak.
A cápák általában akkor kerülnek be a hírekbe, ha valahol Ausztrália vagy Dél-Afrika partjainál megsebesítenek, netán megölnek egy szörföst. Ilyenkor az egész világsajtót bejáró információ alapján az a benyomás keletkezhet, hogy a cápa fenyegeti az embert. Pedig a valóság éppen fordított.
Molotov-koktélt gyújtott meg egy férfi pénteken egy hongkongi metrókocsiban, legalább tizenegyen megsérültek – jelentette a helyi média.
Ázsiában nagyon beindult az üzlet, Amerikában inkább pangás van.
Bevezetik a tőzsdére a szelfiszerkesztő kínai társaságot.
Rurik Juttingra, aki az Amerikai pszichóhoz méltó kegyetlenséggel csonkított és ölt meg két indonéz prostituáltat, életfogytiglani börtönbüntetés vár Hongkongban. Az egyik áldozat családja szeretné, ha kivégeznék. Jutting állítólag le van sújtva a szörnyűség miatt, amit tett.
Sokat, 350 ezer fontot keresett évente a most 31 éves Rurik Jutting, aki Hongkongban bankárként dolgozott. Ennek a pénznek a legnagyobb részét kábítószerre és prostituáltakra költötte. 2014-ben két indonéz kéjhölgyet megölt. Pere a végéhez közeledik.
Ha presztízsprojektről van szó, a kínaiak jó ideje nem mennek ötletért a szomszédba. Most éppen az van soron, hogy alagúttal kötik össze Hongkongot a szárazfölddel. Az ideológia és a szükséges pénz adott - a forgalombiztonság kezelésére pedig hívnak egy specialistát.