Irán szakításra készül az EU-val, és tagadja az orosz fegyverszállításokat
Teherán bírálta az Európai Uniót az iráni tüntetésekkel kapcsolatos brüsszeli álláspont miatt. Azzal fenyeget, hogy az esetleges uniós szankciókat megtorolja.
Teherán bírálta az Európai Uniót az iráni tüntetésekkel kapcsolatos brüsszeli álláspont miatt. Azzal fenyeget, hogy az esetleges uniós szankciókat megtorolja.
A női fejkendő viselete elleni iráni tiltakozások mögött a teokratikus rendszer mély válsága húzódik meg. Az egyre brutálisabb rezsimnek lassan szembe kell néznie a vezetője utódlásával is.
Akár békeidőben, akár háborúban nincs földi infrastruktúra, jól jöhet Elon Musk reményteli műholdas netszolgáltatása, a Starlink. Ám a kereslet gyorsabban bővül a kínálatnál.
Az iráni ellenzékiek szerint már 100-hoz közelít az országban napok óta tartó tüntetéshullám halálos áldozatainak száma.
Félbeszakadt az iráni állami televízió közvetítése.
Megrázó videót tettek közzé a francia kulturális élet képviselői.
Hetekkel a fiatal nő gyanús halála után is tartanak a megmozdulások. Ali Hámenei szerint mindenről az Egyesült Államok és Izrael tehet.
A kormányzat a lakosságot, az Anonymous hackercsoport a kormányzatot próbálja lekapcsolni az internetről a karhatalmi erőszakkal megtorolt tüntetésektől hangos Iránban.
Könnyen előállhat, hogy hatalmas politikai vákuum keletkezik Moszkvában és Teheránban, és az űrt még radikálisabb erők, orosz ultranacionalisták, illetve iráni forradalmi gárdisták töltik be. Minél nagyobb pusztítást végez egy zsarnokság, annál súlyosabb az utána következő zűrzavar, írja Robert Kaplan, az amerikai Külpolitikai Intézet geopolitikai osztályának vezetője.
Egy 22 éves kurd nő halála miatt országszerte lángolnak a fejkendők Iránban. A forradalom a közösségi médiába is begyűrűzött, ahol a Mahsza Amini mellett kiálló nők sorra teszik fel a videókat, amelyeken az látható, hogy levágják a hajukat. Akadnak azonban olyanok is, akik szerint nem jó ötlet a hidzsábot kikiáltani minden baj okozójának, és nehezményezik, hogy a nők öltözködése oldaltól függetlenül politikai eszközzé vált.
Már 110 éve élnek köztünk a legfiatalabb világvallás hívei, pedig az 50-es évek végén teljesen eltűntek Magyarországról. Most az Iránban tomboló társadalmi elégedetlenséggel és tüntetésekkel szinte egy időben eszkalálódott újra üldöztetésük az iráni hatóságok részéről. Két Magyarországon élő bahai-jal készült interjúnk apropóját is ez adta.
Több újságíróért is éjszaka mentek a rendőrök letartóztatási parancs vagy egyéb magyarázat nélkül.
Több más alkalmazás után a keresőszolgáltatásokat is blokkolni kezdte Irán kormánya. A perzsa állam utcái tüntetésektől hangosak.
Vasárnap komoly összecsapás volt a rendőrök és a tüntetők között Londonban.
Egy fiatal nő, Mahsza Amini halála miatt tüntetések robbantak ki Iránban, aminek a helyi kormány az internet korlátozásával próbál véget vetni. Elon Musk fentről érkező segítséget ígért.
Az iráni tiltakozási hullám közepette feltörhették az ország legnagyobb mobilszolgáltatóját. A kormányzat eközben már mobiljátékok elérését is blokkolja, hogy nehezítse a lakosság tagjai között zajló kommunikációt.
Már 35-en meghaltak az Iránban múlt hétvége óta tartó tüntetésekben. A zavargások azután törtek ki, hogy egy a fejkendő helytelen viselése miatt előállított nő meghalt az erkölcsrendészet fogdájában.
Jelentős fennakadásokat tapasztal az internetelérésben Irán lakossága. Az országban egyre hevesebb tüntetések zajlanak. A kormányzat a hasonlóan kritikus helyzetekben bevett szokás szerint blokkolni kezdte a közösségimédia-platformokat.
Az Irán-hadművelet részeként állami honlapokat vett célkeresztjébe az Anonymous-hackercsoport. Az országban továbbra is zajlanak az erkölcsrendészet és az erőszakos vezetés elleni tüntetések.
Országszerte tüntetések zajlanak Iránban, amiért a 22 éves Mahsza Amini nem tisztázott körülmények között meghalt, miután az erkölcsrendészet őrizetbe vette. Az egyre intenzívebb megmozdulások mögé most beállt az Anonymous-hackercsoport is.