Teljesen átalakul a 4iG
Úgy vélik, ezzel a lépéssel 400 milliárd forinttal is nőhet a cégcsoport értéke.
Úgy vélik, ezzel a lépéssel 400 milliárd forinttal is nőhet a cégcsoport értéke.
Jászai Gellért legutóbb együttműködési nyilatkozatot írt alá a kínai techóriással.
Jászai Gellért a kormányváltás után Simicska Lajoshoz fordult egy ügyben, de a miniszterelnökkel akkor még szövetséges háttérember azzal hajtotta el, hogy „loan-to-value a faszom”.
A hatóságok szerint minden a legnagyobb rendben van.
Jászai Gellért érdekeltségei a tavaly megvásárolt Krisztina Plázában működnek.
Jászai Gellért 4iG-vezér és Dritan Abazović, Montenegró miniszterelnöke szándéknyilatkozatot írt alá a nyugat-balkáni ország digitális átállásának felgyorsítására.
Januárban még több tucat magántőkealap valós tulajdonosa szerepelt a NAV tényleges tulajdonosi adatbázisában. A Direkt36 cikkének megjelenése óta azonban törölték őket. Eltűnésükért senki nem vállal felelősséget.
A 4iG elnöke nem tudta megmondani, hogy pontosan mikor történik meg az arculatváltás, szerinte hiába van már meg a márkanév, a logó, meg a színek, az átállás túl komplex folyamat ahhoz, hogy már most lássa, hogy a váltás ősszel vagy tavasszal történik-e meg.
Több esetben is visszafogottak voltak a kormányhoz közel álló milliárdosok, és nem söpörték ki cégeik tavalyi profitját - ez derül ki azokból a beszámolókból, amelyeket a vállalatok 2022-ben elért eredményeikből nyújtottak be a május végi határidőig. A napokban felvett osztalékaik így is meghaladják az 50 milliárd forintot. HVG-ténytár.
Az EU azt kérte ne legyenek miniszterek és államtitkárok az egyetemeket fenntartó kuratóriumokban, azt nem, hogy a NER-közeli vállalkozók sem.
Ki emlékszik még azokra az időkre, amikor a Bahamákra kellett menni bankszámlát nyitni. Van sokkal egyszerűbb módszer is, amihez még az országot sem kell elhagyni, ellenben szinte biztosak lehetnek benne, hogy az állam is talál pár milliárdot, amit odatesz a pénzük mellé.
A Vodafone balkáni leányvállalatának nevét viszik tovább.
A Vodafone-ügylettel egy a Magyar Telekom méretével összevethető távközlési cégcsoport jön létre, azonban az eredményességéhez képest jóval eladósodottabb, ami akkor is kockázatot rejt magában, ha a távközlést a szakemberek stabil, kiszámítható szektorként jellemzik. Emiatt elmaradhatnak fejlesztések, és áremelés is jöhet.
Az O-Ran nyílt platformot kínál az 5G-alapú rádiós hálózati infrastruktúrák fejlesztéséhez és üzemeltetéséhez.
Ez majd IT szolgáltatásokat biztosít a düsseldorfi székhelyű hadiipari vállalatnak.
A 4iG elnöke szerint 10-12 év alatt megtérül a Vodafone felvásárlása, hitelből és kötvénykibocsátásból teremtenék meg a pénzt a vételhez.
Már a második Orbán-kormány kimondta, hogy nemzeti mobilszolgáltatónak márpedig lennie kell, és minimum 2012 elejétől fogva többször, többféleképpen neki is futott a feladatnak, de mindig visszapattant. Most egy 2013-as tervet leporolva, a gigászi megszorítások közepette is elképesztő összeget elköltve vette meg a Vodafone-t, a NER egyik mintacégével, a 4iG-vel közösen, így végül lesz nemzeti mobiltársaság.
Szétválik a vállalatnál a stratégiai és az operatív irányítás.
A tranzakciót a Gazdasági Versenyhivatalnak is jóvá kell hagynia.
Héttagú jelenleg a magyar infokommunikációs cégcsoport tanácsadói bizottsága.