Mivel kezdenek a pártok a Parlament őszi ülésszakán?
Hétfőn kezdődik az őszi parlamaneti ülésszak. Mivel kezdenek a kisebb pártok, és milyen stratégia mentén haladnak?
Hétfőn kezdődik az őszi parlamaneti ülésszak. Mivel kezdenek a kisebb pártok, és milyen stratégia mentén haladnak?
Vona Gábor szerint az Európai Unióhoz való csatlakozásunk, úgy, ahogy van csőd; a Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke, parlamenti frakcióvezetője szombaton Ajkán annak a véleményének is hangot adott, hogy "a nyugat számára csak olcsó munkaerő, szeméttelep és piac vagyunk".
A Jobbik arra szólítja fel a kormányt, hogy még az önkormányzati választás előtt ismertesse gazdaságpolitikai elképzeléseit, mindenekelőtt azt, hogy milyen módon akarja tartani a jövő évre előírt, 3 százalékosnál alacsonyabb költségvetési hiánycélt, "nehogy október 4-én legyen egy újabb őszödi beszéd".
Néhány napja jelent meg Nézőpont Intézet elemzése a Jobbikról: eszerint a pártban mind erőteljesebb törésvonalak húzódnak a radikálisok és a mérsékeltek között a gárda megítélése, a parlamenti ellenzéki politizálás mikéntje, illetve a Fideszhez és a kormányhoz való viszony kérdésében. Más elemzők is azt sugallják, hogy a Jobbikon belüli ellentétek kiéleződhetnek, akár pártszakadás is bekövetkezhet és megrendülhet Vona Gábor pártelnöki pozíciója is. Vona Gáborral beszélgettünk.
A Jobbik az Alkotmánybíróságon támadja meg az augusztus elején elfogadott közbiztonsági törvénycsomagot, amely egyebek mellett szabálysértésként határozza meg a feloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvételt.
Az Országgyűlés Ifjúsági, Szociális, Családügyi és Lakhatási Bizottsága tárgysorozatba vette és általános vitára alkalmasnak ítélte a tizenöt jobbikos képviselő által jegyzett, A szovjet megszállást követő szocialista rendszerek által biztosított politikai nyugdíj-privilégiumok megszüntetéséről és a szocializmus áldozatainak társadalombiztosítási kompenzációjáról szóló törvényjavaslatot. A magas grémium kedd délutáni ülésén a jobbikos képviselők mellett igennel szavaztak a Fidesz-KDNP képviselői, míg az MSZP képviselői nemmel. Az LMP-sek nem vettek részt a szavazáson.
A pártok régen rájöttek, hogy a számítógép és az internet nemcsak hajnalokba nyúló pasziánszcsatákra jó, meg napi öt sajtóközlemény elküldésére. A kampány minden fronton zajlik, de néhány műfajban még mindig van hová fejlődniük a politikusoknak.
Eldőlt, hogy csak a parlamenti pártok (a Fidesz és a KDNP esetében a két párt közösen) indítanak főpolgármester-jelöltet az október 3-ai önkormányzati választáson. A Fővárosi Választási Bizottság (FVB) vasárnap késő délutáni ülésén nyilvántartásba vette a Jobbik és az LMP jelöltjeit is, akiknek sikerült összegyűjteniük a szükséges számú érvényes ajánlószelvényt.
Péntek délután négy órakor lejárt a főpolgármester-jelöltek bejelentésére rendelkezésre álló határidő, a már nyilvántartásba vett MSZP-s és Fidesz-KDNP-s jelölt mellett a Jobbik és az LMP jelöltjének van esélye felkerülni a szavazólapra. A Fidesz kedden százezer szavazószelvényt talicskázott be a Városházára, a Kétfarkú Kutya Párt szerint nekik ellopták a talicskájukat, ezért lett csak péntekig kétezervalahány leadott szelvényük. Így persze sem a kétfarkúak, sem Schmuck Andor nem indulhat a főpolgármesteri posztért, bár Schmuck több mint 26 ezer ajánlót gyűjtött.
A Jobbik az általa "cigánykérdésnek" nevezett probléma rövid távú megoldása érdekében úgynevezett "közrendvédelmi telepekre" zárná a "közrendet veszélyeztető egyéneket", továbbá helyi, települési csendőrségeket és önfenntartó börtönöket hozna létre.