Lesöpörték a norvég pénzeket kezelő civilek kártérítési keresetét
Elutasította a Fővárosi Törvényszék a norvég pénzeket kezelő két civil szervezet kártérítési keresetét - közölte a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi).
Elutasította a Fővárosi Törvényszék a norvég pénzeket kezelő két civil szervezet kártérítési keresetét - közölte a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi).
Az ügyészség megállapította, hogy a Norvég Civil Támogatási Alapból támogatott szervezetek közül háromnak a működése nem felelt meg a jogszabályoknak, kettő megszüntetéséért pert indítottak, egy maga kezdeményezte megszüntetését, egynek pedig megszűnt a közhasznú jogállása. A Miniszterelnökség közölte: a kormány tavaly megfogalmazott kritikái három, a pénzosztásban érintett alapítványra vonatkoztak: az Ökotársra, a Kárpátokra és Autonómiára, amelyek működéséről a mai döntések nem szólnak, így még mindig nem látnak tisztán.
A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) nem függesztette fel 2012 márciusában a győri ETO Park megépítéséhez nyújtott MFB-hitel vizsgálatát, az ellenőrzést nem zárta le - közölte szerdán a hivatal. A DK szerdán azt közölte, hogy a Kehi három éve leállította a hitel vizsgálatát.
2011 óta nyomoznak a győri ETO Park ügyében, még az Orbán-kormány korábbi nemzeti fejlesztési minisztere, Fellegi Tamás kezdeményezett feljelentést a stadionhitel ügyében – olvasható az Indexen, valamint a Népszabadságban. Az akkori feljelentést azonban nem találják.
Az M1 szerint a Kehi a Nemzeti Nyomozóirodánál tett feljelentést hűtlen kezelés miatt, és kérte a büntetőeljárás lefolytatását a Magyar Fejlesztési Bank által az ETO Park beruházáshoz nyújtott hitel miatt. Az M1 úgy tudja, hogy a Kehi számos szabálytalanságot talált.
A Blikk szerint Simicska Lajos műsorgyártó cégét a Szerencsejáték Zrt.-vel kötött, eddig biztosnak tűnő szerződéséből is kitúrnák.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezetnek adott igazat a bíróság abban a perben, amelyet a TASZ a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) ellen indított a norvég pénzek ügyében az érintett civil szervezeteknél zajló vizsgálatok miatt.
Hatvan hortobágyi állattartó veszítette el földjét, mert állításuk szerint olyanok nyertek a Hortobágyi Nemzeti Park földhaszonbérleti pályázatán, akik nem is foglalkoznak állattenyésztéssel. Ez azt jelenti, hogy nincs elég legelő és így akár több tízezer juh és szarvasmarha is éhen halhat a tavasszal. Egy éve Orbán Viktor maga járt közbena gazdák ügyében, de a Kehi vizsgálata mindent rendben talált a nyertes pályázatok körül.
A gyanús költések ellenére sem indít vizsgálatot a Miniszterelnökség az Országos Roma Önkormányzat részvételével zajló Híd a munka világába program forrásainak felhasználásával kapcsolatban – írja a Magyar Nemzet.
Az LMP szerint Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere egyaránt felelős lehet az Öveges-programmal kapcsolatos súlyos visszaélésekért.
A Kehi rágalmazás miatt feljelentette Hadházy Ákos LMP-s szakszóvivőt.
Az Ökotárs közölte: nem az ő kizárásukkal köttetett a megállapodás, ők is aláírták a Miniszterelnökség és Svájc szerződését. Beszéltek arról is, hogy "két apróságtól eltekintve" továbbra sem kifogásolt semmit a működésükben sem a NAV, sem a Kehi.
A Miniszterelnökség vizsgálata legfeljebb 45 napot vehet igénybe, lezárultáig biztosan nem jutnak a pénzükhöz a nyertes szervezetek.
40 pályázatnál a pályázó valótlan adatokat közölt vagy nem felelt meg a kiírás feltételeinek. Jelenlegi formájában az állami földbérlet-pályázati rendszer visszaélésekre ad lehetőséget – ismertette a Kehi megállapításait a mezőgazdasági bizottság MSZP-s alelnöke.
Szeptemberben a Kehi-vizsgálatra való tekintettel állították le a kifizetéseket, de mára megbizonyosodtak róla, hogy nincs ok a bizalomvesztésre, ezért újra érkeznek a pénzek a Svájci-Magyar Civil és Ösztöndíj Alapokból.
Pártalapítást nem terveznek, a politikai gondolkozáson alapuló aktivizmus kialakulását szeretnék segíteni országszerte. Mindez hosszú távú építkezést jelent, az ország vezetésében viszont akkora problémák vannak, hogy azokra gyorsan kellene reagálni, mondják a 2012-ben létrejött Humán Platform aktivistái, akiket a közös baj hozott össze. Most induló sorozatunkban azokat a – parlamenten kívüli – civil tömörüléseket és műhelyeket szeretnénk bemutatni, melyek szerepet játszhatnak a baloldal megújulásában, valamint egy új politikai alternatíva felállításában.
A rendőrség már tanulmányozza a Kehi feljelentését a Norvég Civil Támogatási Alap (NCTA) vizsgálata során megállapított szabálytalanságok miatt, a NAV szerint hozzájuk nem érkezett ilyen feleljelentés.
Hűtlen kezelés gyanúja miatt tett feljelentést a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) a Norvég Civil Alap pénzei ügyében. A Védegylet éppen azt kérte Lázár Jánostól egy hétfői levélben, hogy a kétséges komolyságú gyanúsítás helyett tegyen feljelentést, hogy a bíróság előtt tisztázhassák magukat a civil pénzeket kezelő alapítványok.
A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) vizsgálata szerint az MFB-nek legalább 13 milliárd forint követelése maradt fenn, miután állami hitelekkel támogatta a kft. gabonatárolóinak építését.
A Miniszterelnökség tegyen eleget a feljelentési kötelezettségének az Ökotárs-üggyel kapcsolatban – ezt kérik Lázártól a környezetvédő civil szervezetek.