Újabbak, nagyobbak, komfortosabbak a lakások, mint 11 éve, de 13%-uk még mindig vályogból van
A népszámlálás újabb adatsorait osztotta meg a KSH, de az ideológiai feketelevesre, a vallási adatok ismertetésére továbbra is várni kell.
A népszámlálás újabb adatsorait osztotta meg a KSH, de az ideológiai feketelevesre, a vallási adatok ismertetésére továbbra is várni kell.
21,5 százalékos volt májusban az infláció, ami még mindig toronymagasan EU-rekorder, de legalább áprilisról májusra már csökkentek az árak. A rezsi az elmúlt egy hónaphoz képest még olcsóbb is lett, az ételek alig drágulnak tovább, a kellemetlen meglepetést viszont az okozza, hogy kilőtt a szolgáltatások ára.
Az exportra termelő iparágak még jól is teljesítettek, minden más viszont nagyon gyengén.
A KSH bemutatta a népszámlálás lakásadatait, kiderült, hogy az agglomerációkba és a Balatonhoz költöznek az emberek, és ugyanannyian élnek vályogházban, mint panelban.
Vélhetően a gazdasági válság és a magas infláció miatt döntenek sokan úgy, hogy nem tartják meg a magzatot.
Péntek este van, itt az új Magyar Közlöny, egy új miniszterelnöki határozattal, amelyben új elnököt nevez ki a Központi Statisztikai Hivatal élére Orbán Viktor. Kincses Áron eddig elnökhelyettes volt, nyugdíjba vonuló felettesét, Vukovich Gabriellát követi a poszton.
Visszaesett a beruházások száma az első negyedévben, leginkább a cégek fogták vissza magukat.
Háromezer fővel nőtt a foglalkoztatottság egy hónap alatt.
A javaslat szerint a 12 és 100 millió forint közötti árbevételű szolgáltatási helyek január 1-ig még felkészülhetnének.
Hiába nőnek a fizetések, az infláció elviszi az emelkedést.
Az adatokra a Nemzeti Turisztikai Adatszolgálató Központ mellett rá fog látni a NAV és a KSH is. Viszont a vendéglátósoknak még vannak kérdéseik.
1,1 százalékkal kisebb volt a GDP az egy évvel korábbihoz képest január és március között a kiigazított adatok alapján, az pedig a 2008-as világválság óta most először történt meg, hogy három egymást követő negyedévben is csökkenjen a gazdaságunk teljesítménye. Főleg az ipar gyenge teljesítménye húzta vissza a gazdaságot.
Közel negyedével drágább az építőipari munka, mint egy évvel korábban, a termelés jócskán visszaesett, és még rosszabb lehet a jövőkép, ha azt nézzük, hány új szerződést írtak alá most.
Az élelmiszerek drágulása befékezett 40 százalék alá, így már csak kicsit rosszabb, mint 1995-ben volt, a gáz árának emelése a helyettesítő termékekét is megdobta, és egyre több szolgáltatásért kell sokkal többet fizetni, mint egy évvel korábban. A tartós cikkek árának változásában lehet látni némi jó hírt.
Változatlanul nagyon magas a magyar infláció, és még márciushoz képest is tovább nőttek az árak. Apró jó hír, hogy az élelmiszerárak emelkedése havi szinten véget ért.
Miután februárban az elmúlt két év legrosszabb teljesítményét hozta az ipar, márciusban ugyanennek az időszaknak a második leggyengébb hónapja jött.
Óriásit zuhant a kiskereskedelmi forgalom.
Kilencszázalékos visszaesést mért a KSH a turizmusban, a belföldi vendégek száma zuhant nagyon látványosan.
Óriásit zuhant az átadott lakások és az új építési engedélyek száma is.