Másfél millió embert nem ért el a digitális világ - derül ki a népszámlálási adatokból
A városi lakosság jóval nagyobb mértékben használja haladóbb szinten a számítógépet, mint a községekben élők.
A városi lakosság jóval nagyobb mértékben használja haladóbb szinten a számítógépet, mint a községekben élők.
A 11 év alatt mért több mint 300 ezres népességfogyás ellenére másfélszeresére nőtt az itt élő külföldi állampolgárok száma – derült ki a friss népszámlálási adatokból.
334 ezerrel kevesebben élnek az országban, mint a legutóbbi népszámlálás idején. 2011-hez képest óriásit esett a vallásos emberek száma, nemzetiséghez tartozónak is sokkal kevesebben tartják magukat.
A júliusi nettó átlagkereset 15,1 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál Magyarországon, miközben az infláció 17,6 százalékos volt.
Hiába kényezteti közpénzből az egyházakat jó ideje az Orbán-kormány, és hiába kommunikál a Fidesz és a KDNP a keresztény értékekről, a friss KSH-adatok szerint a vallásosság egyre csökken Magyarországon. A KSH nem siet a pontos adatok nyilvános közzétételével, de előre tájékoztatja az egyházakat, hogy legyen idejük értelmezni a számukra is sokkoló számokat.
Valószínűleg nem függetlenül attól, hogy az elmúlt egy évben valamelyest erősödött a forint, a legkomolyabb iPhone is elérhetőbb lett Magyarországon – de még így is kifejezetten drágának számít az adatok szerint.
Annak ellenére esett nagyot a magyar ipar teljesítménye, hogy a két legfontosabb ágazat nőni tudott.
Egy éve nem volt ennyire alacsony az infláció, de az, hogy 17,6-ról 16,4 százalékra lassult, csak ahhoz képest jó, ami eddig volt. Az élelmiszerek ára havi szinten március óta nem nőtt ekkorát, a cukor ára egy hónap alatt a másfélszeresére ugrott, ahogy véget ért az árstop, de a benzin és a szolgáltatások drágulása sem segített.
Tovább tart az ipar gyengülése, de most legalább az előző hónaphoz képest növekedést mért a KSH.
Az üres álláshelyek száma összesen 7620.
Óriási viták folytak arról, érkezik-e elég turista az országba, most viszont már számokat is látunk, legalább a nyár első kétharmadából. A magyarok sokkal kevesebbet utaznak, mint egy éve, a Balatonon rosszul indult a szezon, a külföldiek viszont annyival többen érkeznek, hogy az elviselhetőbb szintre hozza vissza az összesített számokat. A bevétel egészen májusig nőtt még az inflációnál is jobban, a nyáron viszont már nem.
7,3 százalékkal több pénzt fizetve, 7,6 százalékkal kevesebb árut vásároltak a magyarok júliusban, mint egy éve ilyenkor.
Több külföldi vendég jött, de összességében a vendégéjszakák száma csökkent júliusban.
Négy éve nem volt ennyire alacsony az ipari árak emelkedésének üteme, de még mindig drágulást mért a KSH.
Teljes lefagyásban van a magyar gazdaság – mutatják a második negyedéves beruházási számok. Nem jönnek az EU-pénzek, úgyhogy az állam leállítja a saját fejlesztéseit, de az ingatlanfejlesztők is látványosan leálltak.
Ahogy enyhül az inflációs nyomás, úgy lesz a cégeknek egyre nehezebb megtartaniuk a dolgozóikat, és még nagyobb kihívás újakat szerezni.
Jóval kevesebben haltak meg, mint egy éve ilyenkor, a demográfiai statisztika születési oldala viszont kimondottan rossz, és a házasságkötések száma is nagyot esett.
Közel 4 százalékkal gyengébben teljesített az egy évvel korábbinál júniusban a magyar építőipar, és még ez is kisebb visszaesést jelentett, mint idén bármelyik másik havi adat.
Gyenge számot tett közzé a KSH a magyar ipari termelésről, a részletekbe belenézve pedig nagyon rossz folyamatok látszanak: csak az menti az ipart, hogy külföldön még el lehet adni az itt összeszerelt termékeket, a hazai fogyasztás tragikus.
17,6 százalékos volt az infláció júliusban, ami jobb, mint az elmúlt néhány hónap számai, de azért még mindig egy nagyon nagy drágulást jelent. A Központi Statisztikai Hivatal 140 termékcsoport árainak változásából számolja ki az inflációt, ezeket mutatjuk most be részletesen.