NMHH-vizsgálat indult Sebestyén Balázs és Vadon János ellen a „gyerekinterjú” miatt
Egy kolumbiai kisfiút kérdezgettek magyarul, de ő ezt nem érthette.
Egy kolumbiai kisfiút kérdezgettek magyarul, de ő ezt nem érthette.
A hazai abortuszszabályozás szívhangrendeletként emlegetett módosítása szólhat egy szűkebb választói rétegnek, azért, hogy számukra fontos értékeket közvetítsen az egyre súlyosbodó válságban. Az új szabály nem elválasztható a nők döntési szabadságát hátrányosan érintő egyéb nyilatkozatoktól és intézkedésektől. Példát mutathatnak a latin-amerikai országokban az elmúlt két évben kibontakozó és sikeres mozgalmak, amelyek az abortuszt tabuként kezelő, konzervatív országokban érték el, hogy a megváltozzanak a terhességmegszakítás szabályai. Az egyik legfontosabb tanulság, hogy a sikert úgy érték el, hogy a nőket érintő társadalmi problémák egészéről beszéltek.
Többszáz pár tartott csókmaratont abban a parkban a kolumbiai Bogotában, amelyben pénteken egy meleg párt támadtak meg a helyiek.
A tűz egy börtönlázadás során keletkezett Tulua városában.
Egy gyerek, két nő és egy férfi vesztette életét a balesetben. A bika még az arénában bolyongott, amikor az emberek elkezdtek menekülni.
A rendszer ellenségéből a rendszer élére állt Kolumbiában a radikális baloldali programot meghirdető Gustavo Petro.
A végeredmény 35-4 lett, a kolumbiai csapatnak esélye sem volt.
A folyóból a habot a szél szétteríti a környéken. Kapnak belőle az utak, a járdák és a lakóházak is.
A csaknem egy évvel ezelőtti kinevezés most jelent meg a Magyar Közlönyben.
Húszezer preparált kókuszdiót találtak a kolumbiai hatóságok egy cartagenai konténerben.
Október végén elfogták Kolumbia legerősebb bűnözői csoportjának a vezetőjét, az ország legkeresettebb maffiózóját. Bár a kolumbiai elnök ezt úgy értelmezte, hogy a kokain hazájában tevékenykedő drogbandák napjai meg vannak számlálva, az “utolsó Escobar” által felépített bűnszervezet jó eséllyel túléli a vezetője lekapcsolásával járó vérveszteséget.
Nem sokkal az után, hogy a kolumbiai hatóságok elkezdték vegyi eszközökkel sterilizálni az 1993-ban megölt drogbáró, Pablo Escobar mostanra nyolcvan állatból álló víziló csordájának nőstényállatait, egy helyi államvédő amerikai bírósághoz fordult, hogy az próbálja meg leállítani a folyamatot.
Kolumbia kiesett a rendezők közül, Argentína pedig nem vállalja.
42 halottról és 168 ember eltűnéséről tud a bogotái ombudsmani hivatal.
Bár összességében nem csökken majd a kolumbiai kávéültetvények termelékenysége a következő évtizedekben, az éghajlatváltozás egyenlőtlen hatása veszélyeztetni fogja a kávétermeléssel foglalkozók jelentős részének a megélhetését – állítják az Illinois-i Egyetem kutatói.
A történelem legnagyobb drogbárójáról, az 1993-ban menekülés közben lelőtt Juan Pablo Escobarról született már sorozat, mozifilm és rengeteg könyv is, de a rendőri munkát felügyelő Javier Peña és Steve Murphy ígérete szerint elsőként állít emléket a történet valódi hőseinek. Az Escobar lelövésével végződő történet most magyarul is olvasható, mi pedig az amerikai Kábítószer-ellenes Hivatal (DEA) két egykori ügynökével beszélgettünk arról, visszanézve látják-e értelmét a harcuknak, mit szólnak az egyre liberálisabb drogtörvényekhez, és zavarja-e őket, ha Pablo Escobart látják egy pólón. Interjú a Vadászat Pablo Escobarra szerzőivel.