A sajtószabadság példátlanul cinikus megsértésével vádolják az MSZP-t
A Magyar Elektronikus Újságírók Szövetsége (MEÚSZ) felháborítónak tartja, hogy az MSZP befolyásolni akar egy lapot abban, milyen hirdetést jelentessen meg.
A Magyar Elektronikus Újságírók Szövetsége (MEÚSZ) felháborítónak tartja, hogy az MSZP befolyásolni akar egy lapot abban, milyen hirdetést jelentessen meg.
Fejleszt(get)ik a Budapest körüli autópályát, de nagyon úgy fest, teljesen körbe soha nem fog érni. A déli szakasz napokban átadott bővítése után csaknem azonnal megkezdődik az M5 felé a további bővítés és szélesítés, a körgyűrű nyugati szektorának kiépítésének kezdete azonban továbbra is olyan távoli, hogy inkább csak elméleti lehetőségként érdemes számolni vele.
Elismerésemet szeretném kifejezni azoknak az embereknek, akik uniós pénzekért jelentkeznek. Én biztos nem tenném, kötélidegek kellenek hozzá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) csütörtöki rendezvényén.
Kövér László a ''botrányok botrányának'' nevezte az LMP-s képviselők akcióját a Közgép előtt, és beszélt arról is, hogy Magyarországnak nincs szüksége az IMF pénzére. Ezzel ellent mond, hogy maga Kövér László is hasonló módszerekkel demonstrált 1989-ben, és Varga Mihály Kövérrel párhuzamosan egy másik csatornán az IMF hitel fontos szerepéről beszélt.
A sajtó és a politika Simicska Lajos és a Közgép nevétől hangos. De vajon mi csapódik le mindebből a választópolgároknál? Videó.
Az MSZP frakcióvezető-helyettese szerint amíg a tavalyi év az új közjogi berendezkedés kialakításáról és a demokratikus jogok csorbításáról szólt, az idei a Fidesz mögött álló gazdasági hátország megerősítése jegyében telik.
Innentől nálunk is sűrűn jelenik majd meg Magyarország vezető vállalata, mert nem akarunk elmaradni a Magyar Nemzet vagy a Videoton mögött, de lehet, hogy csupán mi is perverz vonzalmat érzünk a láncok és bilincsek iránt.
Kivizsgálja az ombudsman a melegfelvonulás, valamint az LMP-sek Közgép-székháznál történt akciójával kapcsolatos rendőri fellépést - közölte az alapvető jogok biztosának hivatala.
Minden általunk megkérdezett kormánypárti képviselő kritizálta a Fidesz kommunikációját az LMP szerdai leláncolós akciójával kapcsolatban. Többen Selmeczi Gabriella felkészületlenségét szidták, volt, akinek Rogán Antal „válaszcsapása” tűnt ízléstelennek, egy pártvezető szerint „bénult a kommunikáció Közgép-ügyben”.
A Fidesz nem tudja az MSZP ellen bevált paneleket használni az LMP és a Jobbik elleni vitákban, így egyelőre vesztesként kerül ki ezekből a helyzetekből - írja Török Gábor a Fidesz számára egyre kényelmetlenebbé váló Közgép-ügyekről.
Amikor egy termék mellett nem elég érv magának a terméknek a tulajdonsága (ára és minősége), akkor jön a mindent elsöprő kormányzati kifejezés: "magyar".
Szerdán délelőtt mintegy 40 LMP-s aktivista láncolta le magát a Közgép XXIII. kerületi telephelye előtt, majd délután kettő körül a rendőrség elvágta láncaikat és elvitte őket a helyszínről a XX-XXIII. kerületi rendőrkapitányságra. Videó.
Az LMP szerint az emberek többsége torkig van a "kartellpártokkal" és a mögöttük lévő érdekcsoportokkal.
A Demokratikus Koalíció (DK) szerint világosan látszik, hogy a Közgép jelentőségét a kormány állításával szemben nem a cég magyarsága, hanem az adja, hogy "végső soron a tulajdonosa Simicska Lajos, a Fidesz volt pártpénztárnoka, Orbán Viktor egyik korábbi, legközvetlenebb munkatársa".
Nyilvánvaló politikai támadásnak nevezte a Fidesz szóvivője az LMP szerdai akcióját, amelynek során az ellenzéki párt több képviselője és körülbelül két tucat aktivistája behatolt a Közgép Zrt. központjába, egymáshoz láncolták magukat, és a bejárati sorompónál leültek a földre. Selmeczi Gabriellát az LMP több munkatársa közgépes transzparensekkel várta.
LMP-s aktivisták és képviselők láncolták magukat a Közgép székházához a XXIII. kerületben. A rendőrség délután kettő körül felszólította az aktivistákat, hogy önként hagyják el a helyszínt, különben elviszik őket, ám ezt nem tették meg, ezért egyenként kiemelték őket a rendőrök, elvágták láncaikat és elszállították őket. A Közgép jogi képviselője közölte: feljelentést tesznek. A rendőrség 26 embert állított elő, ellenük szabálysértési eljárást indítottak.
Cikksorozat közlésébe kezdett az atlatszo.hu a Nyerges-birodalom történetéről, illetve arról, hogyan lett egyetlen forint befektetés nélkül hónapok alatt milliárdos értékű egy titokzatos szolnoki cég .
Az építőipar lanyha teljesítménye ellenére tavaly 40 százalékkal növelte forgalmát a miniszterelnök édesapjának többségi tulajdonában lévő gánti Dolomit Kőbányászati Kft., amely 800 millió forint értékű új beruházásba is kezdett. A kőbányászati boom csak lokális jelenség lehet: a konkurens bányák mindegyikének csökkent ugyanis az árbevétele tavaly, többnél jelentős mértékben. Nem kizárt, hogy a bővülés hátterében egy közgépes projekt áll.
A Közgép szerint valótlanul állította keddi sajtótájékoztatóján Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció (DK) alelnöke, hogy a cég bruttó 330 milliárd forint értékben jutott állami és uniós forrásokhoz az elmúlt két évben, ez az összeg ugyanis nem a cég önálló megbízása és árbevétele, hanem azon beruházások összértéke, amelyekben a társaság valamilyen formában részt vesz.