Kapott néhány pluszkütyüt a drón, életeket menthetnek vele
A Massachusettsi Műszaki Egyetem és a NASA szakemberei olyan drónt fejlesztettek ki, ami nagyban megkönnyítheti az eltűnt emberek megkeresését.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem és a NASA szakemberei olyan drónt fejlesztettek ki, ami nagyban megkönnyítheti az eltűnt emberek megkeresését.
Sokkal összetettebb lehetett a maja kultúra, mint azt eddig gondolták a régészek. A frissen felfedezett maja városban nagyjából 7-11 millió ember élhetett.
Február elején az egész világot bejárta a nem mindennapi hír: egy kutatócsoport modern lézeres távérzékelő technológiával egész városokat és hatvanezernél is több, ember alkotta objektumot talált a guatemalai esőerdő mélyén. A különleges felfedezésről a Nat Geo elsőként készített átfogó filmet Elveszett maja városok nyomában címmel.
Eddig ismeretlen ősi maja építmények - piramisok, paloták, gátak, összesen több mint 60 ezer különálló szerkezet - nyomára bukkant egy nemzetközi kutatócsoport lézeres távérzékelés segítségével Guatemalában.
Habár a turbulencia közel sem annyira veszélyes, mint amennyire azt az utasok érzik, valóban kellemetlen, és néha azért gondot is okozhat. A Boeing mérnökeinek van egy megoldási javaslata a problémára.
Egy különleges videón egy vezető nélküli autó szemével láthatjuk a brit fővárost.
A háromdimenziós érzékelő és vizualizációs technológiák tagadhatatlanul elindultak világhódító útjukra. Miközben a Google robotpilótás autója már 500 ezer kilométert vezetett balesetmentesen, a Street View is engedélyt kapott, hogy hamarosan Budapest is bejárható legyen egy-egy virtuális kirándulás során. A jóslatok szerint a szoftverfejlesztések emberéletek százezreit menthetik meg, dollármilliárdokat spórolhatnak, forradalmasíthatják a telekommunikációt és az idegenforgalmat, ezért Magyarország vezetői kutatói is bekapcsolódtak a nemzetközi szintű innovációba.