A szerbek nyerték az örökrangadót, hetedik helyért játszhat a magyar pólóválogatott
Nem sikerült az ismétlés a januári Eb után a magyar csapatnak.
Nem sikerült az ismétlés a januári Eb után a magyar csapatnak.
A három továbbjutó hely sorsa vasárnap dől el, amikor a magyarok Spanyolországgal csapnak össze.
Vlagyimir Putyin azt állította Tucker Carlsonnak adott interjújában, soha nem mondta Orbán Viktornak azt, hogy Magyarország visszakérhetné Ukrajnától a szovjet időkben Ukrajnához csatolt, korábban Magyarországról elvett területeket. A magyar miniszterelnök számára fontos válasz körülményei viszont sokat levonnak a putyini gesztus értékéből.
Kétórás interjút adott Moszkvában a Fox Newstól tavaly kirúgott Tucker Carlsonnak Vlagyimir Putyin orosz elnök. Arról is beszélt, hogy nem tárgyalt Orbán Viktorral Ukrajna esetleges felosztásáról. Carlson nem bíbelődött kritikus kérdésekkel, már előre eldöntötte, hogy a nyugati médiumok hazudnak az orosz–ukrán háborúról, Putyin viszont csakis igazat mond. Belpolitikáról nem kérdezett, nem tette szóvá a politikai foglyok és az ellenzék elleni fellépés ügyét sem.
Egy év alatt jelentősen nőtt az Egyesült Arab Emírségeken keresztül zajló, úgynevezett reexport mértéke, de bővül a kétoldalú kapcsolat is.
A lap információi szerint erről szerdán tárgyalhatnak az uniós diplomaták.
Az Opinio Institute a 16–59 év közötti, okostelefonnal rendelkező magyarok körében végzett reprezentatív felmérést a kérdésről.
Egyre inkább luxuscikké válik az olívaolaj: itthon az egyik legnépszerűbb típusnak két éve 2900 forint volt literje, mára 6900 forintért árulja az egyik kereskedő úgy, hogy a haszonkulcsa közben alacsonyabb lett. Az áremelkedés folyamatos, de vajon ki vesz majd meg 8-10 ezer forintért fél liter olajat? Abban, hogy kilőtt az olívaolaj, nemcsak az éghajlatváltozás játszik szerepet, az okok között más is van. Innen nézve nem csoda, ha lopják és hamisítják.
Egyre fokozódik a harag az EU-ban a magyar kormányfővel szemben, így érzékeny büntetések várnak rá, ha nem adja be a derekát két nap múlva a brüsszeli csúcsértekezleten – így látja a helyzetet a német lap brüsszeli tudósítója, Hubert Wetzel.
Súlyos helyzetbe kerülhet az EU által is sebezhetőnek tartott magyar gazdaság, ha az unió valóra váltja fenyegetését.
Magyarország az elsők között ismerte el a Szovjetunió szétesése után függetlenné vált Ukrajna államiságát és éveken át baráti hang jellemezte a két ország kapcsolatait. A viszony az Ukrajnához tartozó Krím orosz annektálása után kezdett megromlani, s a 2017-es ukrán oktatási törvény elfogadása óta folyamatosan nőtt a feszültség. A két külügyminiszter, Szijjártó Péter és Dmitro Kuleba hétfői ungvári találkozója – majd Orbán Viktor miniszterelnök és Volodimir Zelenszkij ukrán államfő valószínűnek tűnő tárgyalásai – ugyan aligha oldanak meg minden vitát, ám lehetőséget teremtenek a viszony javítására. Az igazi előrelépéshez arra is szükség lenne, hogy a magyar kormány felhagyjon látványosan Moszkva-barát politikájával.
Felére csökkent a kocsmák száma Magyarországon az elmúlt 14 évben.
A történész levéltári dokumentumokkal alátámasztva vezeti le, hogy Bayer nagyapja aktív szervezője és tagja volt a nyilaskereszteseknek Kiskőrösön. Szerinte azért van szükség Bayer családi múltjának feltárására, mert abból megérthető, miért viselkedik ma úgy Bayer Zsolt úgy, ahogy.
Viszályok, konfliktusok, egymásra találások és szimpátia. Fordulatos a magyarok és a lengyelek akár ezer évre visszavezethető kapcsolata. A jó ideje Putyinhoz húzó orbáni politika miatt a mára elhidegült viszony jövője nem sok jót ígér.
Az új lengyel kormány eltörli a sürgősségi fogamzásgátlók vénykötelességét, így Magyarország marad az egyedüli ország az EU-ban, ahol továbbra is receptköteles a tabletta. Emiatt most sok év után újra előtérbe került az ügy, több tízezer ember követeli a jelenlegi rendszer lazítását.
Korábban a Bloomberg írt arról, hogy a magyar kormány képviselője az Európai Unió külügyminisztereinek szerdai találkozóján azt mondta, nem lesz magyar vétó.
Időközben Ulf Kristersson válaszolt Orbán levelére, megerősítve, hogy nyitott a találkozóra.
Mekkora ugrás 50 fölött -– nulla idevágó tapasztalattal – panziót nyitni Bécsben? És 60 fölött, a hobbiból vett hatalmas házat átállítani vendéglátásra? Egyáltalán, mekkora sikersztori az osztrák turizmus, és mivel tartanak sakkban magyar dolgozók? Eljön az a pont, mikor az ember már nem "Auslander"? Mikortól lesz otthonos Bécs? Erről beszélgettünk Ausztriában élő és dolgozó magyarokkal. A cikk a magyarok Ausztriában sorozatunk része.
A szlovák miniszterelnök „cinikus pragmatikus", írja a német lap szerzője, aki hozzáteszi, nem lehet szó nélkül hagyni a szlovák jogállamisági problémákat.