Könyv született a Páneurópai piknikről, amely megrengette a világot
Matthew Longo új könyve szerint Nagy Imrének még a síron túlról is erőt adott, hogy a hatóságok nem voltak hajlandók elárulni, hogy hol nyugszik.
Matthew Longo új könyve szerint Nagy Imrének még a síron túlról is erőt adott, hogy a hatóságok nem voltak hajlandók elárulni, hogy hol nyugszik.
Orbán Viktor immár teljesen türknek érzi magát, a magyar miniszterelnök a Türk Államok Szervezetének asztanai csúcstalálkozóján egy kicsit megint pocskondiázta az EU-t, majd a mennyekbe magasztalta a türk világhoz tartozó államokat. A miniszterelnök viselkedése több okkal is magyarázható: miközben a térség országaiból nagy mennyiségű földgázt lehet vásárolni, természetes reakció az, hogy valaki ott érzi jól magát, ahol úgy érzi, tisztelik és ahelyett, hogy a jogállamiság helyzete miatt kérnék számon, inkább díszruhába öltöztetik. Ráadásul még a helyi demokráciafelfogás is hasonló az orbánihoz.
Még a rekordmagas magyar infláció mellett is sokkal olcsóbb az élet a német nyugdíjból, a magyar egészségügyi rendszer miatt azonban egy idővel sokan inkább hazaköltöznek. A Deutsche Welle riportja.
A beruházás az OMV és az Európai Unió által közösen finanszírozott regionális projekt része, amelynek keretében Romániában 328, Szlovákiában 11, Magyarországon pedig 7 ultragyors töltőpont létesülhet.
Egy átlagos hamvasztásos temetés pedig 350 ezer forintba kerül.
A tagállamok közül nem csak nálunk romlott jelentősen az unió megítélése, de így is Magyarország az egyik leginkább euroszkeptikus ország az egész EU-ban. Ezzel szemben a lengyelek nagyon bíznak Brüsszelben.
Az elképzelésről Szlovákia új kormánya még nem egyezett meg a magyar kabinettel.
Az Európai Tanács elnöke szerint nemcsak Magyarországnak, hanem több tagállamnak is megvannak a saját csendes, de nagyon határozott különutas álláspontjai.
A koronavírus után kikopott a fertőzésektől való félelem, a magyar egészségügy így remek táptalaja a kórházi fertőzéseknek. A kórházakban dolgozók leterheltek, a rendelkezésükre álló eszközök is hiányosak.
Az amerikai exelnök előszeretettel példálózik Magyarországgal, ami legalább arra jó, hogy kiderüljön, mennyire nincs képben.
Több fontos elem is hiányzott Szijjártóék szerint a szövegből, ami nem tette lehetővé a határozat támogatását.
Sérti az orvosi etikát, és a gyerekeknek se jó, ha az indokoltnál tovább tartják őket kórházban – ezt az Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron megyei elnöke mondta az RTL Híradónak. Szerinte általános, hogy az intézmények azért nem engedik haza a gyógyult gyerekeket, mert így több pénzt kapnak az ellátásukért. A probléma a Kórházszövetség elnöke szerint is valós.
November 4-én a, Nemzeti gyásznapon Kalocsán is tart az önkormányzat megemlékezést, ám az arra invitáló plakát nem sikerült túl jól.
Éves szinten több mint 330 millió forintot költ az Országgyűlés a képviselők lakhatására – derült ki a Blikk adatigényléséből. A Parlament 199 tagja közül 86-nak közpénzből biztosítják a lakhatását.
Az ellenőrzés eredetileg 10 napra szólt.
Szélsőséges esetben a szállítások leállítása lehet a Bulgária által az orosz gáztranzitra kivetett különadó vége. Magyarország közben még több gázt vesz a Gazpromtól.
Temetkezési szervezetek közös edukációs kampányt indítanak azért, hogy segítsenek megérteni, milyen hatásai lehetnek, ha a temető helyett a családi otthonban helyezik el az urnákat. Szerintük az urnás megoldás nem nyújtja a közös búcsú átélésének "élményét", ellentétben a hagyományos szertartásokkal.
Rég nem látott migrációs nyomás közepette szavazták meg az uniós menekültügyi paktum tervezetét. A cél a tagállamok közötti szolidaritás erősítése és az úgynevezett kapuőr országok pénzelése, miközben több EU-tag inkább határellenőrzésbe kezdett.
Ezzel elég messze vagyunk a görögöktől, akik az országos GDP fél százalékát prostituáltakra költik, de azért az uniós élmezőnybe beférünk.
Azt ígérik, az épület mindenki számára látogatható konferenciák, előadások, vitafórumok, könyvbemutatók, bálok és koncertek helyszíne lesz.