Több ezren menekülnek az ostromlott Moszulból
Az iraki erők által ostromlott, Iszlám Állam kezén lévő Moszulból tömegével menekülnek el a civilek.
Az iraki erők által ostromlott, Iszlám Állam kezén lévő Moszulból tömegével menekülnek el a civilek.
Vasárnap este újabb offenzívát indítottak a kurd és török erők Moszul felszabadításáért a város északkeleti részéről. Több eredendően keresztény települést viszont már most visszafoglaltak a koalíciós erők az Iszlám Államtól. Az iszlamisták megpróbálták a kereszténység minden nyomát eltüntetni. Egy keresztény diáklányok lakta kollégiumba is bevették magukat.
Forgalmazni, gyártani és importálni sem szabad az alkoholt Irakban, mert a helyi parlament szerint a szesz ellentmond az iszlámnak, és alkotmányellenes.
Érdekes elmélettel állt elő két amerikai biztonságpolitikai szakértő. Szerintük a moszuli ostrom rendkívüli alkalom, hogy a koalíciós erők halálos sebet ejtsenek az Iszlám Államon. A kulcs minden emberi lény legnagyobb félelme: késik a fizetés.
Az Iszlám Államnak sikerült megölnie egy amerikai katonát az iraki Moszul ostroma során. Az amerikai hadsereg csak a halál tényét ismerte el, de nem közöltek részleteket a katonáról.
Elkezdték felszabadítani a keresztény és jazidi falvakat a kurdok Moszul ostrománál. Hamarosan kiderül, hány templomot és keresztény közösséget pusztítottak el az iszlamisták, ha sikerül tőlük megtisztítani a településeket. Az Iszlám Állam hamarosan feladhatja a város keleti részét, a dzsihadisták menekülnek.
Megsemmisítő csapás lehet az Iszlám Államra, ha elveszíti iraki fővárosát, Moszult, Törökország ugyanis már belengette, hogy a szíriai Rakka lehet a következő célpont, amelyet az Egyesült Államokkal közösen támadnának meg. Erbilben, a moszuli fronttól nem messze Magyar Ökumenikus Segélyszervezet is segíti az ott élőket, hogy az országban maradhassanak. Ennek ellenére akár egymillióan menekülhetnek el Moszul városából, ez pedig az utóbbi idők legnagyobb humanitárius katasztrófájához vezethet.
Kőolajjal feltöltött és meggyújtott tüzes árkokkal védi iraki bástyáját, Moszult az Iszlám Állam a kormányerők ostromától – közölte hétfőn az al-Manar arab hírtévé.
Az iraki miniszterelnök jelentette be hétfőre virradóra, hogy elindult a nagyszabású szárazföldi hadművelet, amellyel megpróbálják visszavenni az ország második legnagyobb városát az Iszlám Álamtól.
Regionális háború kitörését jósolja az iraki kormányfő, ha Törökország nem vonja vissza katonáit az országból.
Arwa Damon, a CNN Emmy-díjas riportere nemrég érkezett vissza az isztambuli irodába Irakból. Itt a Moszul ostromát előkészítő hadmozdulatokról, a hadszíntér közelében felállított pokoli menekülttáborokról és egy az Iszlám Államtól alig pár órával korábban elfoglalt városból tudósított. Erről és a Közel-Kelet újabb lehetséges konfliktusairól kérdeztük.
Az újságíróval újabb propagandavideó készült, valószínűleg kényszerítették.
Az iraki hadsereg nemzetközi légi támogatással indult az Iszlám Állam nagyvárosa ellen.
Sürgős rekonstrukcióra szorul Irak legnagyobb gátja, mert átszakadása özönvízzel fenyegeti a 600 ezres várost, az áradás pedig elérné Bagdadot is.
Az Iszlám Állam negyven hívét ítélte halálra a bagdadi központi büntetőbíróság csütörtökön, mert 2014 júniusában Tikrít közelében részt vettek több száz sorkatona lemészárlásában.
Katonákat és rendőröket vádolt meg konspirációval az Iszlám Állam az iraki Moszulban, és háromszáz embert kivégeztek egy kurd forrás szerint.
Török-iraki közös haderő vert vissza egy Iszlám Állam-támadást Moszul mellett.
Tavaly június óta az iraki Moszul városában több mint kétezer embert végzett ki az Iszlám Állam a bagdadi parlament elnöke szerint.
Kétszázhatvankettő szobás luxusszálloda üzemeltetésébe fog az Iszlám Állam az iraki Moszulban.
Az Iszlám Állam fegyveresei az iraki Moszulban végezték ki a két embert. A kivégzésen férfiak és gyermekek is részt vettek. Az "ítélet" felolvasó iszlamista hangsúlyozta, hogy a pár bűne nem a hűtlenség, hanem hogy nem voltak házasok.