A NASA megmutatta a láthatatlant: „fénygyűrűk” vesznek körbe egy különleges fekete lyukat
A V404 Cygni nevű kettős rendszer része az a fekete lyuk, ami a kutatók szerint különleges „megvilágításban” részesül.
A V404 Cygni nevű kettős rendszer része az a fekete lyuk, ami a kutatók szerint különleges „megvilágításban” részesül.
Az Artemis-program első részében még hús-vér utasok nélkül teszi meg Hold körüli utazását az Orion. Az űrhajó azonban így sem lesz üres.
A James Webb űrtávcső minden jel szerint megpillantott egy galaxist, benne egy szupernóvával. Az eset furcsasága, hogy a méregdrága berendezést nem éppen ilyen objektumok megfigyelésére fejlesztettek.
Egy Hosszú Menetelés-5B egy darabja a hétvégén zuhant vissza, de Kína azt sem volt hajlandó közölni, hol érhet majd földet.
A NASA bemutatta Moonikin Campos parancsnokot, az Orion űrhajó első tesztpilótáját.
A James Webb űrteleszkóp ezúttal a Jupitert vette célba.
Az univerzum 235 millió éves volt csupán, amikor egy újonnan felfedezett objektum már létezett. Ezt is a James Webb szúrta ki.
Az Ingenuity nevű marsi drón már több sikeres repülést is végrehajtott a vörös bolygón, ezért a NASA nem is állna meg egy ilyen berendezésnél. De a kis gépek másra is jók lehetnek.
Csaknem 2,8 millió dollárt fizettek egy New York-i árverésen azért a dzsekiért, amelyet Buzz Aldrin amerikai űrhajós viselt, amikor 1969-ben a Holdra lépett.
Legalábbis ezt közölték moszkvai tisztségviselők a NASA-val.
A hajtómű ahhoz a hordozórakétához tartozik, ami az Artemis I nevű misszió egyik igen fontos hozzávalója.
Hétórás űrséta után biztonságban visszatért a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) Oleg Artemjev orosz és Samantha Cristoforetti olasz űrhajós – közölte az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) pénteken.
A James Webb űrteleszkóp üzembe helyezése során volt egy rövid pillanat, ami komoly pánikot eredményezett: a kutatók azt hitték, nem fog működni.
Még nyáron elindulhat a NASA Artemis 1-küldetése a Holdra. Az amerikai űrhivatal bejelentése szerint az űrhajó már augusztus 29-én elstartolhat.
Bár a vonatkozó szabályok miatt egyetlen ország sem tarthat igényt (például) a Holdra, az égitestek felfedezése és erőforrásainak kihasználása nem tiltott.
Az SMACs 0723 nevű galaxishalmazt korábban a Hubble is lefotózta már, így most látni igazán, mennyivel nagyobb teljesítményre képes a James Webb űrteleszkóp.
Példátlan mélységben láthatunk a világegyetembe a történelem eddigi legnagyobb teljesítményű űrteleszkópjával. A NASA és az amerikai elnök nem sokkal éjfél után nyilvánosságra hozta a teljesen beállított James Webb űrtávcső által készített első fényképet.
A teleszkóppal az égbolt több pontját is megfigyelték a szakemberek.
A NASA több képet is kiadott júniusban a Föld különböző pontjairól, ezekből készítettünk egy rövid válogatást.
Annyira meglepte a Bennu aszteroida a tudósokat a mintavétel után, hogy vissza akartak térni, hogy közelebbről is megvizsgálják.