5 milliárd dollár értékű aszteroida tart a Föld felé
A 4660 Nereus akkora, mint az Eiffel-torony, ráadásul tele van értékes fémekkel. A szakértők szerint biztonságos távolságban halad el mellettünk.
A 4660 Nereus akkora, mint az Eiffel-torony, ráadásul tele van értékes fémekkel. A szakértők szerint biztonságos távolságban halad el mellettünk.
A Blue Origin mellett két másik vállalkozást, a Nanoracksot és a Northrop Grummant is megtámogatta a NASA. Olyan űrállomásokat kell létrehozniuk, amiket az emberek meglátogathatnak, és ahol élhetnek, dolgozhatnak.
A NASA egy űrszemétről kapott értesítést a Nemzetközi Űrállomásról, ezért a szervezet úgy döntött, elhalasztja egy hibás antenna kicserélését.
A NASA InSight szondája által rögzített környezeti zajokat tanulmányozták svájci kutatók, majd összerakták, milyen lehet a szonda alatt meghúzódó talaj.
A NASA a Holdon szeretne felépíteni egy kisebb reaktort, ami az ottani missziókhoz szolgáltatna folyamatos energiát. Az alapötletet Kína sem veti el.
A NASA szokásához híven a Black Friday alkalmából a fekete lyukakról posztol, és ezúttal is sikerült egy igen izgalmas dologra felhívni a tudományt szeretők figyelmét.
A NASA szerint december 22-én útnak indulhat a világűr felé az űrteleszkóp.
Ez persze nem lehetséges, a képet utólagos szerkesztéssel tették ilyenné, hogy bemutassák a különböző napszakokat. De a látvány így is magáért beszél.
Az űr tele van olyan objektumokkal, melyek közül legalább kéttucatnyi a Földdel is összeütközhet. A NASA ezért is kezdett bele az úgynevezett aszteroidaeltérítő projektjébe, melynek egyik igen fontos missziója ezen a héten esedékes.
A projekt célja egy, a Naptól független energiaforrás létesítése, melyet az égitesten zajló küldetésekhez használnának.
A névadó a NASÁ-t igazgatta, de nem állt ki a melegek mellett, ezért egyes tiltakozók szerint inkább egy fekete rabszolgáról kellene elnevezni a teleszkópot.
Túl közel került egymáshoz az indiai Csandrajáan–2 és az amerikai Lunar Reconnaissance Orbiter.
A NASA versenyt hirdetett, ki tud jobb és táplálóbb ételt kitalálni az űrhajósoknak. Íme a legjobbak.
A NASA Mars-járója, a Perseverance újabb sziklát vizsgált meg, és érdekes dologra bukkant.
A Crew Dragon most harmadszor szállított űrhajósokat az űrállomásra.
Egy éven belül már másodjára áll le a Hubble rendszere, a mérnökök csak lassan tudják beindítani.
Az amerikai űrkutatási hivatal legalább 2025-ig elhalasztja űrhajósai tervezett holdra szállását.
Elképesztően sok pénzbe került, de a kutatók szerinte megérte a ráfordított időt és pénzt a James Webb fejlesztése. A decemberben startoló, a Hubble utódjának szánt űrtávcső arra is képes, hogy megnézze az univerzum első csillagjait.
Ahhoz, hogy a Marson dolgozó roverek biztonságos úton haladjanak tovább, a tudósok különféle számításokat végeznek. Ez azonban rendkívül időigényes munka, amit egyszerűbben is meg lehetne oldani. Ehhez kéri az amerikai űrhivatal civilek segítségét.
Az újabb holdra szálláshoz kell egy leszállóegység, amire először a SpaceX-et kérte fel a NASA. A Blue Origin viszont megtámadta a döntést, de most kiderült, feleslegesen.