Megnézheti az összeset: 2540 új fotót adtak ki a Marsról
A NASA eddigi legnagyobb teljesítményű távcsöve ontja magából a fantasztikus felvételeket a vörös bolygóról. A Mars legérdekesebb vidékeiről mutatunk most egy kis válogatást.
A NASA eddigi legnagyobb teljesítményű távcsöve ontja magából a fantasztikus felvételeket a vörös bolygóról. A Mars legérdekesebb vidékeiről mutatunk most egy kis válogatást.
Ha nem tudja, mit kezdjen az óraátállítással nyert idővel, akkor üljön le kényelmesen, és nézze meg az alábbi videót. Olyan helyre juthat el a látvánnyal, ahova fizikailag csak igen kevesen.
Most a legmelegebb a Föld az elmúlt 115 ezer évben, ennek oka a klímaváltozás, ilyen meleg utoljára az egyik jégolvadási időszakban, vagyis interglaciálisban volt, amikor 6-9 méterrel volt magasabb a tengerszint, mint most - állapították klímakutatók.
A Disney mesefigurája mellett egy szív is kivehető a Plútó híressé vált fotóján, most pedig kiderült, hogy ez a nagy terület miért néz ki máshogy, mint a bolygó többi része.
A floridai Cape Canaveral Kennedy űrközpontjából helyi idő szerint csütörtök este útjára bocsátották a NASA Osiris-Rex aszteroidakutató űrszondáját.
Öt év múlva visszatér, és igazi kincset hoz magával.
A Szaturnuszt tanulmányozó Cassini űrszonda felvételeiből egy nagyon érdekes és látványos jelenségre lett figyelmes a NASA: az egyik hold néha hullámossá varázsolja a bolygó gyűrűjét.
Egészen pontosan 6800 dollárért (1,8 millió forint).
Saját kamerát fejlesztett az amerikai űrügynökség, hogy slow-motion videóban is megmutathassa, mennyire látványos dolgok történnek egy űrhajón és környékén.
A nemrég felfedezett egy fehér és egy vörös törpecsillagból álló rendszer 380 fényévnyi távolságra van a Földtől.
Átlépett egy lélektani határt a globális felmelegedés. Pont akkor, amikor már a 14. hónapja tűnik megállíthatatlannak a katasztrofális következményekkel járó folyamat.
Amióta a NASA obszervatóriuma új kutatási módszerre tért át, tömegesen fedezik fel az exobolygókat, ezek közül újabb kettőről derült ki, hogy az emberek számára is élhető lehet.
Sokak szerint gyanús, hogy a NASA élő adásában mindig pont akkor van technikai hiba, amikor egy azonosítatlan repülő tárgy elrepül. Újra megtörtént.
Miután pályára állt a Jupiterhez küldött űrszonda, el is készült az első felvétel, amelyen a felfedezésre váró bolygó mellett három holdja látható.
A napenergiával hajtott űrszonda a terveknek megfelelően 35 perces manőverrel állt pályára. Az egymilliárd dolláros misszió célja a Jupiter mágneses mezejének felmérése.
Nem kicsi a tét az amerikai űrügynökségnél: ha ma este a technikusai rosszul ügyködnek, a NASA 284 milliárd forintos missziója értelmét veszti, az űrszonda elsuhan a kiszemelt gázbolygó mellett.
Mars-kutató, gazdálkodó, műszerész, felügyelő és tanár is kell majd a Marsra. Retro plakátokon a jövő. Sajnos a valódi állásokra még várni kell tizenötévet.
A Bentley a NASA technológiáját használva készített el egy olyan, gigapixeles képet, amilyennel nagyon ritkán találkozik az ember.