Bemutatták a NASA különleges gépét, amely jövőre emelkedhet a magasba
Összesen tizennégy elektromos propellermotor fogja hajtani az amerikai űrkutatási hivatal kísérleti elektromos repülőgépét, amely 2017-ben indul próbaútjára.
Összesen tizennégy elektromos propellermotor fogja hajtani az amerikai űrkutatási hivatal kísérleti elektromos repülőgépét, amely 2017-ben indul próbaútjára.
A NASA már be is telepítené a vörös bolygót szakemberekkel, amire egyébként tényleg szükség lesz, ezért nyilvánosságra hozták az első álláshirdető plakátokat.
Chris Hadfield 21 éve asztronauta és eddig háromszor járt az űrben – erre a három útra készült egész életében, közben olyan életszemléletet teremtve, amit könyvben ad tovább emberek millióinak. Miért kell a legrosszabbra készülnünk? Miért felesleges embert vinni a Marsra? Jó, hogy mindenhova csak gépeket viszünk? A legendás űrhajóssal Budapesten, a Brain Bar előadása előtt beszélgettünk.
Nemrég még csak egy legénység nélküli hajóról volt szó a vörös bolygó kapcsán, de kiderült: a SpaceX ezzel csak előkészítené a terepet, hogy embereket küldjön a Marsra – előbb, mint a NASA.
Be sem jelentették azokat a Közel-Keleten, Oroszországban és Mexikóban üzemelő, a levegőbe mérgező anyagokat bocsátó erőműveket, amelyeket a NASA műholdjai fedeztek fel.
Ki gondolná, hogy a földönkívüli élet kutatásának egyik legnagyobb ellensége a Nap. Árnyékra van szükség az űrben, hogy a NASA jobb felvételeket készítsen, ezzel oldják meg.
A Facebook vezére szerdán felhívja a Nemzetközi Űrállomás űrhajósait, és élőben beszélget velük.
Második próbálkozásra sikerült lassan felfújnia a NASA-nak szombaton a Nemzetközi Űrállomás új, kísérleti lakómodulját, két nappal azután, hogy az első próbálkozás kudarccal végződött.
A világ első olyan rakétáját lőtték fel, amelynek a hajtóműve teljes egészében 3D-nyomtatással készült. A NASA is dolgozik ezen, de első már nem lehet ebben a versenyben, egy egyetemi csapaté a siker.
12 év múlva a NASA olyan űrhajót küldene a vörös bolygóhoz, amelyen hat asztronauta készíthetné elő a terepet a Marsra szálláshoz.
A NASA egyik asztronautája timelapse videót készített arról, hogy milyen az űrben a napfelkelte. Azt is elárulta, hogy 24 órán belül hányszor látnak ilyet.
Míg az orvosok a DNS-elemzést hívják segítségül a hosszabb élet megteremtéséhez, a Sentient Science kutatói „klónozással” próbálják maximalizálni a gépek élettartamát.
A Naprendszeren kívül, idegen csillagok körül keringő exobolygók száma megduplázódott, köszönhetően a Kepler űrteleszkóp új kutatási módszerének. Kilenc újonnan felfedezett bolygó még élhető is lehet.
A NASA légi obszervatóriuma fedezte fel az oxigénatomokat a vörös bolygón.
A Star Wars alkotói nem másolhatták a Szaturnusz holdját, a NASA később talált rá az égitestre, amely tényleg emlékeztet a filmben látott Halálcsillagra.
A NASA május 4-én adta közre az alábbi képet, amelyet a Mars Reconnaissance Orbiter amerikai Mars-kutató űrszonda Nagy Felbontású Képalkotó Tudományos Kísérlet nevű kamerája készített még februárban a vörös bolygó Nili Fossae térségről. A térség a Mars egyik legszínesebb – a képen éppen kéklő – régiója, az Isidis Planitia nevű terület északnyugati peremén húzódik. A Mars színeit sok helyen homogenizálja a por és a regolit, de itt a felszín alatti kőzetek jól feltárulnak, kivéve azokon a pontokon, ahol homokdűnék helyezkednek el.
Újfajta szárnyakkal szerelnék fel a repülőket: a NASA és a Boeing ötlete feleannyi fogyasztást és érezhetően olcsóbb repülést is jelenthet.
Őrületes csillagszelet fedeztek fel 8000 fényévre tőlünk, ami olyan látványos ködfoltot képez, hogy a róla készített fotó lett a NASA teleszkópjának születésnapi ajándéka.
Számtalan különleges járművet és eszközt tudhat magáénak a NASA, de ezek közül is kitűnik egy repülőgép, a Sofia.