A NATO szankciókkal fenyegeti Oroszországot
További szankciókkal fenyegette meg a NATO főtitkára Oroszországot, azzal vádolta meg, hogy saját maga igyekszik meghatározni és diktálni az ukrajnai eseményeket.
További szankciókkal fenyegette meg a NATO főtitkára Oroszországot, azzal vádolta meg, hogy saját maga igyekszik meghatározni és diktálni az ukrajnai eseményeket.
"Felszólítom Oroszországot, hogy vonja vissza az ukrán határon állomásázó katonai egységeit, és kezdjen párbeszédet az ukrán kormánnyal" – jelentette ki Rasmussen, aki azt is mondta, hogy a hidegháború befejezése óta most első ízben történt meg, hogy egy állam "katonai erővel" megpróbálja megszerezni szomszédja területének egy részét.
Ugyan Oroszország azt ígérte, fokozatosan visszavonja csapatait az ukrán határról, a NATO nem tapasztalt semmi ilyesmit.
Ukrajna NATO-csatlakozása nincs napirenden, Montenegrónak viszont jó esélye van rá, hogy idén meghívást kap a katonai szövetségbe. A NATO-főtitkár aggodalmát fejezte ki az orosz katonai összevonások miatt.
Jens Stoltenberg volt norvég kormányfő lesz a következő NATO-főtitkár, hacsak nem történik valamilyen váratlan fordulat – jelentette vasárnap honlapján az Aftenposten című norvég napilap.
Oroszország nagy katonai erőt állomásoztat Ukrajna keleti határa mentén – emiatt aggódik a NATO fő katonai parancsnoka. Philip Breedlove amerikai tábornok szerint ez fenyegetést jelenthet Moldova többségében orosz ajkú, szeparatista Dnyeszter menti területére is. Az orosz védelmi miniszterhelyettes szerint Oroszország eleget tesz a katonák számát korlátozó nemzetközi megállapodásoknak Ukrajna határánál.
Rasmussen a feszültség enyhítésére kérte fel Oroszországot. Április eleji találkozójukon a NATO-tagországok külügyminiszterei a szövetség és Oroszország teljes kapcsolatrendszerét áttekintik.
Vasárnapig látható a Magyarország a NATO-ban című fotókiállítás.