Sosem láthat ilyet a saját szemével: más bolygókról ilyen panoráma nyílik a Napra
A Naprendszerről szerzett ismeretek alapján egy illusztrátor különleges képeket készített: bemutatta, hogy milyennek látnánk a Napot, ha más bolygókon lennénk.
A Naprendszerről szerzett ismeretek alapján egy illusztrátor különleges képeket készített: bemutatta, hogy milyennek látnánk a Napot, ha más bolygókon lennénk.
A HD 131399Ab nevű bolygó egy gázóriás, négyszer nagyobb a Jupiternél, és a Földtől 340 fényévre lévő Centaurus csillagképben kering. Mégpedig egy háromcsillagos rendszerben. 550 földév alatt kerüli meg a legnagyobb csillagját.
A NASA mérnökének kreatív videójával végre el tudjuk képzelni, hogy a Naprendszerben milyen távolságok is vannak.
A németek a győzelmükkel bevittek minket a nyolcaddöntőbe, mert már nem tudunk olyan rosszul szerepelni, hogy legkevesebb csoportharmadikként ne lennénk bent a 16 között. Azért a tévé előtt is gazdagabbak lettünk két igazán élvezetes meccsel. Ez volt a keddi (12.) játéknap.
Az eddigi legpontosabb becslésnek tűnik a kanadai tudósok kutatási eredménye, amely a Tejútrendszer tömegét határozta meg.
A NASA olyan fotót tett közzé, amilyet ritkán látni: elképesztően nagy méretű koronalyuk tátongott a Napon.
Átvonult a Merkúr bolygó a Nap előtt. A Merkúr az a picike fekete folt a nagy fehér Nap-arcon. Utoljára 2006-ban volt ilyen, legközelebb pedig 2019-ben fog megtörténni. A képeket Salgótarjánból lőtték hétfőn.
Nagyon ritka, amikor egy fotós egy éven át úgy tud felvételeket készíteni a Napról, hogy látszódjon ez az elnyújtott nyolcas. A jelenség okát elmagyarázzuk és mutatunk egy jó példát.
A NASA videóján jelezték is, hogy művészi ihletésű felvételről van szó, amely fél órán át 10 színben, 4K-felbontásban mutatja a Nap működését és látványos jelenségeit.
Csütörtök reggel a déli, délkeleti tájakon fátyolfelhők szűrték a napsütést, ennek köszönhetően a cirrusfelhőzet jégkristályain megtörő napfény szép melléknapokat, illetve helyenként halojelenséget hozott létre.
Több mint egy éven át fotózták a Napot, majd az egészet egy videóba sűrítették össze.
2014 februárjában jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök, hogy a kormány 12 milliárdot szán a Nemzeti Agykutató Programra (NAP). Miután a legtöbb tudományág és az egész egészségügy masszív alulfinanszírozottsággal küzd, a félidejéhez ért kutatási programnak nagy elvárásoknak kell megfelelnie, hogy igazolja letagadhatatlan kiemelt státuszát.
A vörös óriás csillagokban lejátszódó egyik nagyon ritka magreakciót sikerült elsőként megfigyelni az olaszországi Gran Sasso Nemzeti Laboratóriumban, magyar kutatók részvételével. A méréseket a világ egyetlen mély földalatti gyorsítójával végezte a LUNA nemzetközi együttműködés, amelyben az MTA Atomki kutatói is részt vesznek.
Az eddigi legélethűbb videó készült a Napról, a gyönyörű felvételhez a legmodernebb technológiákat és a legjobb képeket használták fel.
A NASA vezette kutatás a Nap legaktívabb területeit követi figyelemmel, hogy minél pontosabb képet kaphassunk a napszél keletkezéséről.
A 67P/Csurjumov-Geraszimenko üstökös a Naphoz közeledve felmelegedett majd gázt és port bocsátott ki.
Egy olyan naprendszert találtak csillagászok, amelynek csillagja hasonlít a Napra, egy bolygója pedig a Jupiterre.
Time lapse videót közölt a NASA a Nap utóbbi öt évének legszebb pillanatairól. Láthatók a napkitörés során megfigyelhető "hurkok", úgynevezett koronák, aztán a Nap felszínén megnövő és összezsugorodó napfoltok. A felvételeket a NASA napkutatási obszervatóriuma készítette, amely másodpercenként több mint egy fotót készített a Napról, és tette mindezt öt éven keresztül megszakítás nélkül.
A töklámpásokról ismert, gonoszan vigyorgó arc rajzolódik ki azon a felvételen, amelyet a NASA készített még október 8-án a Napról, alig egy hónappal Halloween előtt. A fényes foltok olyan aktív területek a Napon, amelyek a környező területekhez képest több fényt és energiát bocsátanak ki és az intenzív mágneses tevékenységet jelzik.
Óriási, kötélszerű vonalat örökített meg a Nap atmoszférájában a NASA. Az 1,6 millió kilométer hosszú, kígyózó plazmafelhőt mágneses erő tartja egyben a felszín felett.