Felmentették tisztségéből a német hadsereg vezérkari főnökét
Felmentették tisztségéből a Bundeswehr főszemlézőjét - közölte csütörtökön Karl-Theodor zu Guttenberg német védelmi miniszter.
Felmentették tisztségéből a Bundeswehr főszemlézőjét - közölte csütörtökön Karl-Theodor zu Guttenberg német védelmi miniszter.
A vártnál nagyobb mértékben erősödött novemberben az üzleti bizalom Németországban: a müncheni Ifo gazdaságkutató intézet bizalmi mutatója 93,9 pontra emelkedett az októberi 92,0 pontról.
Németországban 0,7 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék (GDP) a harmadik negyedévben a másodikhoz képest - erősítette meg kedden korábbi becslését a német statisztikai hivatal. A második negyedévben 0,4 százalékkal gyarapodott a gazdaság.
A német-francia megbékélés sosem jött volna létre, ha a két ország nem tart a szovjet fenyegetéstől. Így Sztálin az Európai Unió atyjának is tekinthető – hangzott el a budapesti Francia Intézet és a Goethe Institut konferenciáján. A sorsközösség Kelet-Közép-Európában ma nem azt jelenti, mint ötven éve Nyugat-Európában, ezért nehéz párhuzamot vonni a mai román-magyar vagy szlovák-magyar folyamatokkal - erről Etienne Francois francia történész beszélt.
Miután az Európai Unió új vezető tisztségviselőinek személyéről az állam- és kormányfők már a múlt héten döntést hoztak, hétfői német sajtóértesülések szerint az Európai Bizottság biztosi posztjainak betöltéséért kezdődött vetélkedés a tagállamok között.
A globális gyorsétterem-hálózat egyik német vezetőjének hétfői bejelentése szerint zöldre vált a McDonald’s, legalábbis emblémájának háttérszínében – írja az AFP.
Eddig nyolcvan olyan vállalkozás került az adóhivatal látókörébe, amelyeket - attól függően, melyik regionális igazgatóság végzi a vizsgálatot - hol megbüntetnek, hol nem a korábban fizetett külföldi járandóság után fizetendő járulék elmaradása miatt- írja a Népszabadság.
A németországi szélsőjobboldali bűncselekmények száma továbbra is magas, az év első kilenc hónapjában többet követtek el, mint a tavalyi év hasonló időszakában.
Németországban egyre több gyanúsított játékos, illetve klub neve merül fel a héten kirobbant labdarúgó bundabotrányban, ugyanakkor egyre több a cáfolat is. A vasárnapi német újságok a Bild előző napi információjával ellentétben a botránnyal kapcsolatban az Újpest nevét egyáltalán nem említették.
Német szakértők szerint csak a jéghegy csúcsát jelentik a Magyarországot is érintő bundabotrányban eddig feltártak, és az elkövetkező napokban illetve hetekben újabb leleplezésekre lehet számítani.
A szélsőjobboldal elleni harcot egyik legfontosabb feladatának nevezte az új német belügyminiszter, Thomas de Maiziere.
Korosodik és létszámában csökken a német lakosság, és Németország 2060-ra a nyugdíjasok országa lehet - állította egy csütörtökön nyilvánosságra hozott tanulmány.
Valamennyi német parlamenti párt üdvözölte szerdán a szélsőjobboldali megmozdulások betiltására vonatkozó alkotmánybírósági határozatot, amely kimondta: az egykori nemzetiszocialista uralom dicsőítése, elismerése, illetve igazolása bűncselekménynek számít, és a büntethetőség nem ellentétes az általános véleményszabadság védelmével.
Különös szépségversenyt tartottak Münchenben, a sörfesztiválok hazájában.
A Magyarországra irányuló külföldi közvetlen befektetések túlnyomó részét adó országok nagykövetségei közös nyilatkozatban adtak hangot aggodalmuknak az utóbbi időben hazánkban tapasztalható „nem-transzparens viselkedés jelentős megnyilvánulásai” miatt.
Vádat emeltek Németországban egy magyar zsidók lemészárlásával gyanúsított férfi ellen - jelentette be kedden a duisburgi tartományi bíróság.
Középiskolai és egyetemi diákok tízezrei tüntettek kedden Németország több városában jobb oktatási feltételeket követelve.
A múlt század eleji tekintélyelvű német társadalom fekete-fehér képét adja az a film, amelyet az Oscar-díjért folyó versenybe is beneveztek.
Hadat üzent a német kormány a General Motorsnak: a gazdasági miniszter tudatta, hogy az Opel amerikai anyavállalata nem számíthat német szövetségi támogatásra.
Rálőttek egy gépkocsit vezető nőre az A3-as autópályán Würzburg közelében, és mivel Németország-szerte hozzávetőleg 200 hasonló esetről érkezett jelentés az utóbbi másfél évben, a rendőrség úgy véli: elképzelhető, hogy sorozatelkövetőről van szó.