Egy csomó Omega-dalt Bródy János írt és még pénzt sem kapott érte
A december végén Aréna-koncerttel jelentkező 55 éves zenekar 70-es évekbeli slágereinek szövegét titokban Bródy János írta.
A december végén Aréna-koncerttel jelentkező 55 éves zenekar 70-es évekbeli slágereinek szövegét titokban Bródy János írta.
Nem igazán elegáns egy bulvárlapon keresztül üzenni, válaszol Facebook-oldalán Mihály Tamás az Omega énekesének, Kóbor Jánosnak.
Nem hívták sem a jubileumi sajtótájékoztatóra, sem a lemezre, sem az évi végi arénás koncertre.
Archív felvételek a régi nagyokról - de biztos, hogy mindenki ismerős? Tesztelje!
Laux Józseftől szerdán 14 óra 15 perctől vesznek végső búcsút családtagjai, zenésztársai, barátai és tisztelői az Óbudai temetőben - közölte az Omega együttes.
Benkő László, az Omega billentyűse sírt az MTI-nek, amikor arról beszélt, hétfőn találkozott utoljára a ma elhunyt Laux Józseffel a füredi szívkórházban. Azt mondta, neki is át kell gondolnia a dolgokat most, hogy sorra mindenki elmegy közülük.
Az Omega és az LGT alapításában is részt vevő legendás dobos, Laux József 73 éves volt. Rövid betegség után hunyt el.
Az LGT-ben találta meg igazán a helyét, de már azelőtt is bizonyította tehetségét más zenekarokban is. Az LGT feloszlása után szólóelőadóként is sikeres maradt, és fiatalabb zenészkollégái felkéréseinek is szívesen eleget tett. Egy hosszú és termékeny pályát persze nem lehet tíz dalban összefoglalni, de arra elég lehet ez az összeállítás, hogy legalább felvillantsa Somló Tamás sokoldalúságát.
Ízléstelennek és károsnak tartották őket, de idővel egyre nagyobb teret kaptak a rádióban a Kádár-rendszer alatt – a magyar beatzenekaroknak enyhén szólva nem volt könnyű útja a rádióba, mint ahogy a Beatles vagy Rolling Stones sem volt magától értetődő választás egy zenei szerkesztő számára. De miért kellett egy magyar bandának jóban lennie a rímhányó Romhányi Józseffel és a rádió hangmérnökeivel, és miért hallgatták ki rendőrök Ferót egy a Szabad Európán leadott Beatrice-dal miatt? Elolvastuk a Kádár-rendszer rádiós kulisszatitkairól szóló könyvet, amelyből a válaszok is kiderültek.
A Rockmúzeumban tartott nyilvános beszélgetésen Szörényi Levente a karrierje mellett többek között pályatársairól, Bródyról, Koncz Zsuzsáról, Kóbor Jánosról beszélt kendőzetlenül.
Kóbor János nyugodt szívvel áll a per elé, amit zenésztársa, Mihály Tamás helyezett kilátásba, sőt azt mondja, ő is beperelhetné Mihályt.
Az Omega együttes basszusgitárosa a Facebookon jelentette be, hogy perre megy Kóbor Jánossal. Mihály Tamás szerint hazudott az énekes, és félti a szerzői jogait.
Hiányos öltözetű Demjén Rózsi, az első magyar beatlemez, ami Angliában jelent meg, levelek Aczél Györgynek, Erdős Péter intrikái. Mai szemmel kacagtató történetekkel van tele a magyar könnyűzene története, a Kádár-korban ugyanis miközben megpróbálták keményen szabályozni a „nyugati dekadenciát” népszerűsítő műfajt, a 3T gyakorlati megvalósítása nem mindig ment flottul.
Noha a koncert előtti események leginkább aktuálpolitikai töltetet sejttettek előre a szombati felcsúti Omega-koncerttel kapcsolatban, végül inkább egy időutazáson vettünk részt. A zenekar a nosztalgiára vágyó kisembereknek és az elkülönített VIP-vendégeknek adta elő a templomosított slágereit. Igen, volt a Gyöngyhajú lány is.
A szombaton a Pancho Arénában koncertező Omega frontembere szerint ugyan nem elegáns dolog a felcsúti stadionépítés, de nem ez a legnagyobb tragédia.
„Bizonyára igen, volna az a pénz” – válaszolta a Beatrice frontembere arra a kérdésre, hogy fellépne-e ő is a zenekarával a Pancho Arénában. Szerinte egy zenész két utat választhat: vagy beáll valamelyik politikai erő mögé, vagy a bulvárban próbálja megcsinálnia magát.