Mesterházy: az MSZP-nek fel kell készülni, hogy alternatívát kínáljon
Mesterházy Attila szerint a Fidesz politikája miatt Magyarországon rossz irányba mennek a dolgok.
Mesterházy Attila szerint a Fidesz politikája miatt Magyarországon rossz irányba mennek a dolgok.
A szocialista párt szóvivője kihangsúlyozta: az abortuszok száma az elmúlt húsz évben felére csökkent, a nem kívánt terhességek számának visszaszorítása ezen tapasztalatok alapján leginkább a megelőzéssel - például a fogamzásgátló tabletták árának mérséklésével -, illetve a fiatalok felvilágosításával érhető el.
Az MSZP budapesti elnöke szerint egy mostani választáson a jelenlegi kormányt jó eséllyel leváltaná a népakarat, hiszen "a csalódottság miatt most ugyanúgy egy kormányellenes hangulat van kialakulóban".
Magyarországot szerdán délelőtt hallgatják meg az emberi jogi tanácsban, az úgynevezett egyetemes időszakos felülvizsgálat (UPR) genfi ülésén. Balog Zoltán, a KIM társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára szerint a kormány abból indul ki, hogy segítő szándékú kérdéseket kapnak.
Ha visszagondolunk a néhány hónappal ezelőtti politikai vitákra, még élénken emlékezhetünk arra, hogy sokan voltak olyanok, akik ettől a ciklustól valami nagyon mást vártak. Féltek vagy reméltek, de abban egyetértettek, hogy ami most jön, az minőségében lesz más, mint a korábbiak - írja Török Gábor a blogján.
Antikorrupciós szabályrendszert dolgoz ki a kormányzat - írja a Magyar Nemzet.
Az orvosok azt tervezik, hogy ügyvédi letétbe helyezik a felmondásukat, amelyet akkor "aktiválnak", ha december végéig nem születik megállapodás a bérek megemeléséről - írja a Magyar Nemzet.
Állásfoglalást kér az Európai Parlamenttől (EP) három kérdésben a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), mert álláspontja szerint a magyar kormány folyamatosan megsérti a társadalmi párbeszéd szabályait.
Hogy jobban lehessen vigyázni a közpénzekre, a csalással kapcsolatos büntetési tételek szigorítása és új büntetési tételek bevezetése várható – mondta a kormányszóvivő a Duna Televízióban.
A kabinetülésről szóló jegyzőkönyvből pontosan kiderülne, hogy az első Orbán-kormány miért döntött a szakmai iránymutatások ellenére az F-16-osok helyett a svéd vadászgépek mellett.
A Moody's Investors Services vezető elemzője szerint a magyar kormány növekedési várakozásai vélhetően túl magasak és elképzelhető, hogy a kormánynak további költségvetési intézkedéseket kell hoznia.
A párt szerint a Fidesz leépíti a hazai közoktatás rendszerét, a felsőoktatásból pedig a költségtérítéses képzési mód felszámolásával kis pénzből élő családok gyermekeinek tízezreit szoríthatja ki.
A Széll Kálmán-tervben az szerepel, hogy a napi munkaidőt 12 órára, a heti munkaidőt 48 órára emelné a kormány. Ez azt jelzi, "mintha a munka világa visszamenne a 19. század végére, lassan osztályharcos mozgalmakra lesz szükség, hogy elérjük a 8 órás munkaidőt" - vélte Varga László, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának elnöke a Klubrádióban.
Borsik János a kormány munkavállalókat érintő intézkedései közül kiemelte, hogy a 16 százalékos adókulcs bevezetése a 290 ezer forintnál kevesebbet keresők 80 százalékának nettó veszteséget jelent, "amire a rendszerváltás óta nem volt példa".
A kormányt bíráló értelmiségiek elleni "mobilizálásról" írt cikket a Neue Zürcher Zeitung hétfői számában Dalos György Berlinben élő író.
A gyöngyöspatai cigány kisebbségi önkormányzat megköszönte a kormánynak a Véderő elleni hatékony fellépést a csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében. Ugyanakkor az "utazás" kapcsán hozzátették: nem tudták figyelembe venni hogy az egész "utazás" az ország hírnevén ronthat.
Mesterházy Attila, az MSZP elnöke szerint komoly társadalmi feszültségekkel járhat, ha a konvergenciaprogram óvatosabb becsléseken alapuló konzervatív pályája valósul meg, ezért a szocialisták a korábbi progresszív adórendszer visszaállítását javasolják a kormánynak.
A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) szerint a kormány "megszorításokra épülő politikája" a megélhetési gondokkal küzdők ellehetetlenítésére épül; a szakszervezet ez ellen szeretne fellépni, és május elseje, a munka ünnepe alkalmából öt követelést fogalmazott meg.
A brüsszeli hivatalok legalacsonyabb beosztású munkatársai fejében is szeget fognak ütni a konvergenciaprogram egyes, a valóságtól messze elrugaszkodott számai – véli Békesi László közgazdász, volt pénzügyminiszter, aki szerint a jelenlegi tervezet csak azt igazolja, hogy a Fidesz jól tudja, mit kell ígérni Brüsszelnek és a befektetőknek – olvasható a Népszavában.
Május 3-án 10-14 óráig a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma előtt demonstrálnak.