Az Orbán-kormány volt államtitkára tűnt fel a Tisza-kongresszus első sorában
Több pozíciót is betöltött, például a Nemzetgazdasági Minisztérium adó- és pénzügyi államtitkára volt.
Több pozíciót is betöltött, például a Nemzetgazdasági Minisztérium adó- és pénzügyi államtitkára volt.
Ha Orbán Viktor arra gondolt, hogy egyszer a távoli jövőben Varga Judit ugyanúgy képes lett volna elvezetni az országot, mint ő, akkor érdemes megjegyezni, hogy egy bankot sem lehet egymás után kirabolni, mert időbe telik, mire újra feltöltik pénzzel.
Ha valaki végignézi az elmúlt három esztendő makrogazdasági számait és a költségvetési tervek teljesüléseit, akkor minden bizonnyal egyet ért azzal a megállapítással, hogy valami komoly baj van a magyar gazdasággal. De ha még kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatja, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A támogatások elosztásának koordinálása az Ökotárs feladata lesz – ugyanazé a szervezeté, amelyet egyszer már kipécézett magának a kormány, és az ő szerepükre hivatkozva milliárdokról mondott le, miközben harcot hirdetett a civilek ellen.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
Az úgynevezett egyedi kormánydöntésekkel számtalan céget támogattak, de az ÁSZ szerint vitatható módon, és az eredmény is kétséges.
Nehéz helyzetben van Budapest, amelytől a kormány több szolidaritási adót venne el, mint amennyi állami pénzt kap a főváros. Az elsőfokú bírósági döntés a Fővárosi Önkormányzatnak kedvez, visszautaltatta az inkasszóval elvont pénzt, de a kormány fellebezésre készül. Nem tudni, mit hoz a jövő, de Litkai Gergely a 10 perces BKK-leállás nyomán kidolgozta, majd a Duma Aktuál közönségének bemutatta a Fővárosi Csődelodázási Csomagot (röviden FŐCSŐCS). A cicás címer csak kezdet lenne, cserében bizonyos kerületekben lenne helyette bérelhető helikopter, viszont nehéz idők jönnének a gyalogosokra, a várandós anyukákra, illetve a vidékiekre. Lenne még kötelező fogyasztás a 4-6-oson, meg állandó szivárvány a Karmelita kolostor felett.
A gyülekezés joga arról szól, hogy egy véleménycsoport megmutatja magát köztéren a köznek: “Itt vagyunk, ezt gondoljuk, ilyenek vagyunk, ezt akarjuk!” Aki ezt nem teheti meg, az az önkifejezés, a közéletben való részvétel alapvető jogától van megfosztva.
Komoly eszközt kaptak a kezükbe a klímaváltozás ügyét szívükön viselők a klímatörvényt részben megsemmisítő alkotmánybírósági határozattal. A kormány immár nemcsak, hogy nem háríthatja át a teendőket a jövő generációkra, de le sem szerelheti őket azzal, hogy „De hát van klímatörvény!”. A döntésből fakadóan korábbi törvények alkotmányossága is stabilabban kérdőjelezhető meg, legyen szó akár a kútamnesztiáról, a tarvágásról, vagy épp a vízmegtartás hiányáról.
A főpolgármester szerint nagyon hiányzott a fővárosnak az a 10 milliárd, amit most a bíróság inkasszót megakadályozó döntése után visszakapnak. Általában pedig úgy látja, tudják rendezni a viszonyukat a kormánnyal, amely talán most hajlandó segíteni.
A köztársasági elnök kosármeccsen is részt vesz, a zarándokok közé is beáll, a katasztrófa sújtotta területekre is ellátogat, hogy visszaszerezze az Orbán Viktor tihanyi beszéde miatt csalódott erdélyi szavazók bizalmát.
Nagyon messziről indulnak majd a Karácsony–Gulyás-tárgyalások, mert a főváros szerint Budapest nettó befizetője a költségvetésnek és a kormányzati elvonások, adóterhek miatt kerültek csődközeli állapotba, míg a kormányzat szerint nem is nettó befizető az önkormányzat, a pénzügyi zavarait pedig magának köszönheti, és amúgy is csak „picsog”.
A független országgyűlési képviselő szerint aki 15 év NER után a Fideszben politizál, az vagy maga is haszonhúzó társtettes, vagy hülye, vagy zsarolják valamivel.
A Tisza Párt elnöke megosztotta azt is, hogyan reformálnák meg a gyermekvédelmet, ha hatalomra kerülnének.
A ferencvárosi polgármester arra biztatja Karácsony Gergelyt, hogy ne feljelentéssel ijesztgesse a kormányt, hanem Budapest közszolgáltatásainak erejével bírja jobb belátásra, amíg vissza nem adják az inkasszózott 10 milliárdot.
Még az elvileg ötletgazda és amúgy bevállalós Lázár János sem vette a nevére a botrányt okozó javaslatot. De látványosan távolságot tart a többszörösen jogsértő tervezettől több más miniszter is Navracsics Tibortól Gulyás Gergelyen át Nagy Istvánig. Orbán Viktor persze aláírta, ahogy a Fidesz-frakció 84, és a KDNP-frakció 89 százaléka is. A HVG körbekérdezte a kimaradókat, hogy mi a gondjuk.
Semmiségnek tűnik, de óriási politikai baklövést jelez az, ahogyan online is kitölthetővé tették a Voks 2025 nevű kormányzati szavazást. Pedig tizenöt év nemzeti konzultációinak sorában ez lett volna az első, amibe nem építik be eleve a csalás lehetőségét. Ennek csak önös politikai oka lehetett, de egy másik önös politikai érdek még erősebbnek bizonyult.
Több száz civil szervezet is azonnali lépéseket követel az Európai Bizottságtól a civileket és a sajtót fenyegető és ellehetetlenítő fideszes törvényjavaslat miatt.