A hétfői orosz támadássorozatnak 14 halottja és 97 sebesültje van
Az ukrán haderő szerint összesen 84 rakétával, illetve drónnal támadta Moszkva az országot.
Az ukrán haderő szerint összesen 84 rakétával, illetve drónnal támadta Moszkva az országot.
Így reagált a magyar külügyminiszter a személyét ért kritikákra.
Mi jár egy újságíró fejében egy aknamezőn? Hogyan bújnak elő azok, akiket hét hónap orosz megszállás után felszabadítanak? Mi történik ott, ahol még mindig zajlanak a harcok, és hogyan lehet ezt az egészet feldolgozni? Erről mesélt közéleti podcastunk legfrissebb adásában kollégánk, aki másfél hetet töltött a Putyin által annektált területeken.
Az ukrán rendőrség szerint az oroszok Kijev mellett 14 ukrán megyét támadtak hétfőn. A légierő 83 kilőtt rakétáról tett jelentést.
A rendezvényt egy ukrán egyesület hirdette meg, ukrán nyelven.
Elkezdték a közös haderő összevonását.
Az orosz elnök elismerte, hogy megtorlásként támadják rakétákkal az ukrán városokat.
A csatorna újságírója a stábbal együtt óvóhelyre menekült.
Az ukrán elnök azt kéri a lakosságtól, hogy ne hagyják el az óvóhelyeket.
Egy többszintes házba csapódott be a rakéta.
„Az illiberális demokrácia egy oximoron, ilyen nem létezik” – mondta a hvg360-nak Staffan Ingemar Lindberg, a Göteborgi Egyetem demokráciakutató-intézete, a V-Dem igazgatója. A kutatócsoport 2014 óta publikál évről évre demokráciaindexeket, és már 2019-ben választási autokráciaként tartották számon Magyarországot, 180 országból csupán a 91. legerősebb demokratikus intézményrendszert tudhatjuk magunkénak, az Európai Unióban messze a legrosszabbat. Lindberg szerint az autoriter rendszereket le lehet váltani demokratikus eszközökkel, de ehhez eddig nem látott tömegtüntetések és alulról szerveződő ellenzék kell.
Kibertámadással, további gázvezetékek elleni szabotázsakciókkal is okozhat kellemetlenséget Európának Moszkva, de erőszak nélkül is vannak olyan eszközei, amellyel az orosz vezetés nyomást tud gyakorolni az EU-ra. Az élelmiszerárakra komoly hatással van például a műtrágyagyártás, amire Európának nem nagyon van alternatívája és könnyen lehet, hogy emiatt belemegy valamiféle kompromisszumba.
Kirgizisztán lemondta az Oroszország vezette Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete (ODKB) hadgyakorlatát a területén - jelentette be vasárnap kirgiz védelmi miniszter.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete arról érdeklődött a Belügyminisztériumnál, milyen háttéranyagok alapján kezdték el orosz oldalon mérni a magyar állami gondozott gyerekek IQ-ját.
„A Memorial szándéka és hivatása az emberekről, a történelemről, az elnyomás áldozatainak nyújtott segítségről és az állami erőszak elleni küzdelemről szól” – olvasható a szervezet állásfoglalásában, amely hozzátette, hogy az oroszországi jogvédők erős nyomásnak vannak kitéve.
Az elektronikai cikkeket fegyvergyártásra is fel lehet használni.
Egyre gyakrabban fenyegetik a világot az orosz politikusok nukleáris fegyverek bevetésével. A kelet-ukrajnai területeket múlt hét végén annektált orosz államfő, Vlagyimir Putyin nehéz helyzetben van, a háborúpárti héjáknak bizonyítania kell, hogy az újabb harctéri vereségek ellenére is ura a helyzetnek.
Az Unreal Engine és a Unity keveréke lett volna az a videójáték-fejlesztéshez kitalált motor, ami az orosz digitalizációs törekvések egyik ékkövének számított. De úgy tűnik, semmi sem lesz belőle.
Moszkva már ki is adott egy közleményt, amelyben közlik, hogy Zelenszkij világháború kirobbantására szólított fel, pedig az ukránok állítják, el sem hangzott, amire válaszolnak.
Vlagyimir Putyin 70 éves lett – politikusi pályafutásainak pillanataiból válogattunk. Putyinnak – legalábbis az utóbbi húsz évben –- ez lehet a legrosszabbul sikerült születésnapja. Ukrajnában a vártnál sokkal rosszabbul halad a február 24-én indított katonai offenzíva, emiatt egyre komolyabb belpolitikai válság alakul ki a világ legnagyobb országában. A Szentpéterváron – az akkori Leningrádban – született Putyin pályafutásának első szakaszát Drezdában, a szovjet titkosszolgálat, a KGB ügynökeként töltötte, majd az "Északi főváros" önkormányzatában tevékenykedett. Putyint az akkori orosz államfő, Borisz Jelcin nevezte ki a KGB örökébe lépett orosz titkosszolgálat, az FSZB vezetőjévé, s Jelcin volt az is, aki megtette Putyint örökösévé. Az egykor Nyugat-barátnak tűnő orosz államfő ma már diktatórikus eszközökkel irányítja országát. A hetvenéves politikus évekkel ezelőtt elvált feleségétől – két lánya anyjától – és nem hivatalos közlések szerint az egykori tornászbajnokkal, Alina Kabajevával él együtt. Ebből a kapcsolatból is több gyermek született – állítják a Kreml-szakértők.