Donyeckben állítanák bíróság elé az Azovsztal védőit az oroszok, életfogytiglant kapott a civilt gyilkoló orosz katona – percről percre a háborúról
Kövesse itt az orosz–ukrán háború 89. napjának legfontosabb híreit!
Kövesse itt az orosz–ukrán háború 89. napjának legfontosabb híreit!
Az Oscar-díjas színész egy 2017-es videója miatt nem léphet be a jövőben Oroszországba.
Ahogy azt megígérték, Finnországba szombat reggeltől nem küld Oroszország gázt. Az Egyesült Államok kilátásba helyezte, hogy 100 ezer katonája lehet Európában, ha az oroszok tovább fenyegetik a NATO-csatlakozásra készülő országokat. Eközben pedig azt találgatják, mi történhet az után, hogy Mariupol elfoglalásával Oroszország három hónap alatt az első sikerét elérte.
Sem Hodorkovszkij, sem Kaszparov nem él már Oroszországban.
Ukrajna még február 27-én fordult a hágai testülethez, szerintük Oroszország Ukrajna elleni inváziója sérti a nemzetközi jogot.
Az acélgyár védői orosz börtönökben várhatják, hogy egy esetleges fogolycsere részeként szabadulnak.
Az ukrán hatóságok szerint az épületben rejtőzködők között több gyerek is volt.
Bár a nemzetközi büntetőintézkedések következtében eddig nem omlott össze az orosz gazdaság, a hatásai egyre érezhetőbbé válnak. Az ipar egyre több kompromisszumra készül, de a mezőgazdaság már a Krím félsziget 2014-es elfoglalása után hozott büntetőintézkedésekre reagálva igyekezett átállni önellátásra.
Zelenszkij ostobának és gonosznak nevezte a Kultúra Palotája elleni támadást, a New York Times nyolc ukrán férfi sorsán át mutatja be, hogy mi történt Bucsában. Kövesse velünk az orosz–ukrán háború legfontosabb történéseit!
Iszkanderekkel és Sz-400-asokkal szerelik fel a fehérorosz hadsereget.
Mike Waltz videóüzenetben jelentkezett be, de beszédében sem a liberálisokról, sem arról nem esett szó, hogy a kommunisták „nyugatról térnének vissza”.
A kijevi védelmi minisztérium abban bízik, hogy a katonák orosz hadifoglyok átadásáért cserébe mielőbb hazatérhetnek.
Kövesse velünk az orosz–ukrán háború legfontosabb történéseit!
A Nemzetközi Kosárlabda-szövetség meghosszabbította korábbi döntését.
Ivan Kuljak nem bánta meg a tettét, azt állítja, hogy csak a békéért állt ki.
Életfogytig tartó börtönbüntetésre számíthat az az orosz katona, akit egy 62 éves, fegyvertelen civil megölésével vádolnak, és a bírósági tárgyalásán bűnösnek vallotta magát.
Svédország a két évszázada, Finnország a nyolc évtizede őrzött semlegességét adja fel azzal, hogy az Ukrajnát megtámadó Oroszországtól tartva hivatalosan is kérte felvételét a NATO-ba. Ehhez még a vétót belengető Tayyip Erdogan török elnöknek is lesz egy-két szava.
Az ukránok szerint Putyin a tárgyalásokat propagandaeszköznek használja Oroszországban, az EU egy félmilliárd eurós segélycsomagról tárgyalt, Finnország pedig megtette a következő lépést a NATO felé.
A harkivi intézmény a II. világháborút túlélte, az orosz megszállást nem.
Úgy tudni, Ukrajna lépett vissza, mert nem találta megfelelőnek az oroszok olvasatát a háborús eseményekről.