Ezerfős NATO-szövetséges csapatok érkezhetnek több kelet-európai országba, Magyarországra is
A hvg.hu úgy tudja, valóban zajlanak a tárgyalások, és egyelőre ugyan nem érkeznek katonák, de a helyzet akár 24 órán belül is változhat.
A hvg.hu úgy tudja, valóban zajlanak a tárgyalások, és egyelőre ugyan nem érkeznek katonák, de a helyzet akár 24 órán belül is változhat.
Napról napra éleződik a NATO és Oroszország szembenállása, a Nyugat szerint Moszkva az Ukrajna elleni katonai készülődés mellett államcsínyt is előkészít Kijevben. Több ország fegyvereket küld Ukrajnának, és csapatokkal is erősíti Oroszországgal határos keleti szárnyát.
A Belarusian Cyber-Partisans nevű csoport egy időre a jegyvásárlást is blokkolta. A jelenségnek az ukrajnai konfliktushoz van köze.
A külgazdasági és külügyminiszter a Magyar Nemzetnek adott interjúban elmondta, hogy az oroszokkal a kölcsönös tiszteleten alapuló kapcsolat kialakítása nemzeti érdek, továbbá arról is beszélt, hogy az ukrán kisebbségpolitika miatt a kormány lehetőségei korlátozottak keleti szomszédunk bárminemű támogatásában.
Oroszország rendre teljesíti európai gázszállítási kötelezettségeit, ám ez nem jelenti azt, hogy az energiahordozó exportját nem használja politikai fegyverként. Most azt akarja elérni, hogy Németország végre adjon engedélyt az Északi Áramlat II. vezeték üzembe helyezésére.
Az oroszok Ukrajna elleni fenyegetésére adandó határozott és átfogó válasz a Nyugatnak is sokba kerülne, de Moszkva számára még fájdalmasabb volna. Sajnos, túl sok jel utal arra, hogy az amerikai elnök és szövetségesei kiszolgáltatják a sorsnak az ukránokat – így látja a helyzetet a neves baloldali elemző.
Egy esetleges orosz támadás esetén az USA nem lesz képes kimenekíteni az országban tartózkodó állampolgárait.
Oroszország gyors és súlyos válaszlépésre számíthat mind az Egyesült Államok, mind pedig európai szövetségesei részéről, amennyiben az "orosz haderő egyetlen további tagja" belép Ukrajnába - mondta a CNN amerikai hírtelevíziónak adott vasárnapi interjújában Antony Blinken külügyminiszter.
Az orosz küldöttség egyik tagja szerint nem hagyják magukra a Donyec-medencében élő oroszokat. A 2014 óta a helyi szakadárok által ellenőrzött területek és az ukrán hadsereg közötti feszültség könnyen egy orosz-ukrán háborúba torkollhat.
Egy oroszbarát ukrán politikust szeretnének újra az elnöki székben látni az oroszok és ezen tevőlegesen dolgoznak is - állítja a brit hírszerzés. Közben Putyin még hezitál az invázió megindításán.
Vlagyimir Putyin nem kalandorkodik. Vállalja a kockázatot, mert gondosan kikalkulálta, hogy az esélyek mellette szólnak, írja a neves külpolitikai elemző a Washington Postban.
Csehország azt tervezi, hogy az ukrán nehéztüzérség számára fog lőszert szállítani, Kanada pedig 120 millió kanadai dollár kölcsönt ad Kijevnek.
Az életfogytiglanit elkerülték, de a nagykövetség dolgozói közül volt, aki arra hivatkozott, hogy a csomagokban eredetileg nem is kokain volt.
A magyar miniszterelnök egyebek mellett Paks II.-ről és az orosz vakcina magyar gyártásáról is egyeztet majd az orosz elnökkel.