Egyre nagyobb a nyomás Amerikán, Kína és Oroszország is támadja a műholdjait
Az amerikai Space Force tábornoka szerint bár jelenleg az Egyesült Államok áll az első helyen az űrversenyben, az étvized végére Kína veheti át a vezetést.
Az amerikai Space Force tábornoka szerint bár jelenleg az Egyesült Államok áll az első helyen az űrversenyben, az étvized végére Kína veheti át a vezetést.
Határozott választ adna az Egyesült Államok egy esetleges ukrajnai orosz invázióra.
Hosszú távú garanciákat akar az orosz elnök arra, hogy ez nem is történik meg.
Az Európában egyelőre nem elfogadott védőoltás hatásosságának vizsgálatát már megkezdték.
A fehérorosz vezető elfogadta Vlagyimir Putyin meghívását a megszállt ukrán területre, és „nem kérdés, hogy ő a Krímet orosz területnek tekinti.”
Az orosz csapatösszevonások miatt tartottak találkozót a NATO-tagállamok külügyminiszterei.
Adósság- és adatcsapdákról beszél Richard Moore.
Erről számol be a Deutsche Welle, amely arra is emlékeztet, hogy áprilisban ez még fordítva volt: Németországban és más uniós államokban szerveztek utakat Oroszországba, hogy ott megkapják a Szputnyik V -ltást. Akkoriban az Európai Unióban még sok helyen hiány volt Covid-19-védőoltásból.
Az orosz ellenzéki politikus jobbkeze szerint könnyen lehet, hogy a korábban Novicsokkal megmérgezett Navalnijt Putyin élete végéig börtönben tartja.
A washingtoni orosz nagykövet arról beszélt: kár, hogy az amerikaiak megnehezítik a kétoldalú kapcsolatok alakítását.
Csak átmeneti időszakra enyhült a fehérorosz-lengyel határon kialakult menekültválság, a fehérorosz hatóságok addig fogták vissza magukat, amíg az EU miniszterei arról tanácskoztak, milyen újabb szankciókkal sújtsák a főként a Közel-Keletről érkezett menekülteket Lengyelországba áttessékelő országot.
A férfit szén-monoxid-mérgezéssel vitték kórházba, a mentőcsapat tagja volt, korábban halottnak hitték.
Volodimir Zelenszkij állítása szerint Oroszország állhat az esetleges államcsíny mögött.
A föld alatt rekedt bányászok közül senki sem élte túl az egyik szibériai szánbányában bekövetkezett csütörtöki metánrobbanást és az azt követő tűzvészt, helyi források szerint a Kemerovo környéki Lisztvjazsnaja tárnában 52-en haltak meg, köztük hat bányamentő.
Gyengülni látszik az Ukrajna iránti nyugati szolidaritás, s ez nemcsak a világpolitikát formáló új feszültségek miatt van így, hanem mert Kijev leállt az euroatlanti integráció felgyorsításához szükséges reformokkal.
Közvetlen tárgyalást szorgalmaz az EU és a fehérorosz diktátor között az orosz elnök.
Ne higgy el semmit, amíg a Kreml nem tagadja – ez a mottója az egyik legismertebb Putyin-kritikus Twitter-oldalnak, a Darth Putinnak. A mondás igazsága az utóbbi napokban ismét bebizonyosodott, Moszkva igencsak belezavarodott az űrfegyverkísérletekkel kapcsolatos magyarázkodásba. A közjátéktól független is rengeteg jel utal arra, hogy a vezető katonai hatalmak egyre inkább lehetséges hadszíntérként tekintenek az elvileg békés világűrre.
A MoldovaGaz vezetője megígérte, hogy még időben rendezik a részüket.