„A házmester meg nyaljon sót” - üzente Kövérnek Szabó Tímea
A Párbeszéd felajánlotta a segítségét az LMP-nek, miután megbüntette őket Kövér László.
A Párbeszéd felajánlotta a segítségét az LMP-nek, miután megbüntette őket Kövér László.
A “trükkös” apaszabadságról, a Magyar Kultúra Napjáról, a 35 éves koncessziót elnyerő Molra szabott hulladékgazdálkodásról és az Európai Bizottság kérésére több törvénymódosításról is döntött a parlament. Azt is megszavazták, hogy ezentúl a nyelvvizsga nem feltétele a diplomaszerzésnek.
A fővárost hangsúlyos országgyűlésbeli képviselettel védenék meg a "Budapest-ellenes kormányzattól" a DK, a Momentum, az MSZP, az LMP és a Párbeszéd képviselői.
Az ellenzék nélkül is elfogadhatja saját, a politikai üzengetés kategóriájába eső parlamenti javaslatát a Fidesz-KDNP-s többség. Ebben zsarolásnak nevezik, hogy a holland és a német parlament hasonló nyilatkozatban sürgette, hogy csak a jogállamisági feltételek teljesítése után juthasson EU-s pénzhez Magyarország.
Közös obstrukciót folytatnak az ellenzéki pártok.
Novák Katalin köztársasági elnök aláírta őket, a szerda esti Magyar Közlönyben pedig meg is jelentek.
Az országgyűlés kormánypárti többsége megszavazta a kivételes eljárást, amelynek segítségével 24 órán belül lehet törvényt hozni.
A magyar házelnök szerint eddig sikerült áthidalni az ideológiai különbségeket.
Az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága egy kicsit enyhített a rászorulókat magukra hagyó megfogalmazáson, bár a lényeg maradt: az állam csak a sor végén lép be, ha segíteni kell.
A testület ugyan kiállt Ukrajna területi integritása mellett, de szerintük a háború nem lehet ürügy a kárpátaljai magyarok jogainak csorbítására.
A rezsiről kapott több kérdést is a Parlamentben a miniszterelnök. Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a pedagógusoknak egyelőre fizetésemelés helyett be kell érniük azzal, hogy nem estek ki a rezsicsökkentésből – feltéve, ha az átlag alatt fogyasztanak.
A kormány nyújtotta be a svéd–finn csatlakozásról szóló előterjesztést az Országgyűlésnek, de a kormánypárti kétharmadnak mintha mégsem lenne sürgős a döntés.
Egészen másnap reggelig nem hagyták lezárni a vitát ellenzéki politikusok.
LMP-sek, a párbeszédes Tordai Bence és Jámbor András felszólalásai tartják életben a vitát a módosító javaslatról, amellyel az állam letolná magáról, hogy az egyének szociális biztonságáról gondoskodjon.
A kormány szerint ezzel a veszélyhelyzetet az uniós gyakorlathoz igazították hozzá.
A kormány nyújtotta be a két ország csatlakozási kérelmének ratifikálását célzó javaslatot, de az Országgyűlés nem siet dönteni róla. Az MSZP gyorsított volna a menetrenden, de a kormánypárti képviselők – köztük például a külügyi államtitkár, aki amúgy támogatásáról biztosította az ötletet – inkább a halogatást választották, már másodszorra.
Novák Előd és Csárdi Antal hasonlóan járt.
Nyáron átvették az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozataira épülő rendszert, most azonban állítják: uniós kérésre alakítják vissza. Közben a kormánynak sikerült "megmentenie" az alapítványi kuratóriumokban ülő minisztereket és államtitkárokat is egy módosítóval.
„Ha bármit csinálok, bejelentem akkor, amikor ideje van” – mondta az országgyűlési képviselő.
Fél évvel a választások után teheti le az esküt a független képviselő.